У Священному місяці Рамадан є ніч Ляйлятуль-кадр (Laylat al-Qadr) — Ніч Могутності і Приречення — найбільш значуща ніч. Перші сури Священного Корану були послані Пророку Мухаммеду саме в цю ніч. Ісламські вчені припускають ряд причин, чому ця ніч була названа "Ляйлятуль-кадр" (Ніч Могутності):

"Могутність і велич її в тому, що Священний Коран був посланий саме в цю ніч. Неймовірно велика кількість ангелів опускаються в цю ніч на землю. Прояв благодаті, милості і прощення Всевишнього в цю ніч незрівнянно з іншими ночами по своїй значущості. Віруючий, який проводить цю ніч у молитвах, набуває, по милості Всевишнього, незвично більшу кількість сил і життєвої енергії".

Точна дата цієї ночі невідома, зазвичай вона припадає на останні 10 днів місяця Рамадан. У Ляйлятуль-кадр є особливості. В цю ніч буває дуже тихо і безтурботно, зірки не падають, погода стоїть безхмарна і без опадів. У цієї ночі є свій незвичайний блиск, сяйво, а вранці сонце сходить повний місяць — без сліпучих променів, із ніжним світлом.

У Ляйлятуль-кадр найкращим для мусульманина буде вчинення покаяння (тауба) і серцем, і мовою, щоб Аллах простив усі його гріхи. У цю Ніч відбуваються пропущені намази, читається Священний Коран, аналізуються помилки проведених днів, місяців, прощаються минулі образи, будуються плани на майбутнє.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з 16 травня по 14 червня триває Рамадан або Рамазан — дев'ятий місяць мусульманського календаря. Цей місяць є особливо важливим і почесним для мусульман. Протягом усього місяця дотримується суворий піст ("ураза"), який передбачає відмову від води, їжі та інтимних стосунків у світлий час доби.

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив українців про важливе оновлення: що змінилося Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Відмова від прийому їжі, від того часу, коли "чорна нитка починає відрізнятися від білої" до повного заходу сонця, не є самоціллю посту. Сенсом утримання і посту взагалі є зміцнення віри, духовний ріст, переосмислення свого способу життя, пріоритетів.