Звичайно, в перший місяць зими про те, що у когось може бути обмороження, навіть думок не було. Але вже з Різдва в Україні почнуться морози, які будуть поступово посилюватися. І це дійсно дуже небезпечно, адже можна отримати обмороження. Ми вирішили розповісти вам, як цього уникнути і перша допомога, якщо не вдалося.

Як розпізнати обмороження

Головні ознаки обмороження – це знижена температура (до 32гр) і повільний пульс (60). Це ознаки найлегшого обмороження. Якщо не звертати уваги на це, то обмороження можна ускладнити:
- Нерухомим положенням
- Вологим одягом
- Тісним мокрим взуттям.

І саме ці фактори можуть призвести до того, що обмороження стане тільки сильнішим.

Форми обмороження

Популярні новини зараз
Одна квитанція "поважчає" на 150 грн: як в Україні зміняться тарифи на світло, газ та воду Астролог побачив у травні "лихо" для України Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

Легка – гусяча шкіра, озноб, мляве самопочуття, знижена температура, ускладненнямови, брадикардія (60 ударів в хвилину).

Середня - сонливість, загальмованість, "мармурова" шкіра, пульс знижується до 50 ударів в хвилину, дихання стає переривчастим.

Важка – судоми, нудота, періодичні втрати свідомості, пульс може впасти до 36 ударів на хвилину, тіло здригається від судом м'язів, температура тіла – нижче 31°C.

Ступені обмороження

Перша ступінь обмороження може з'явитися, якщо перебування на холоді не було дуже довгим. У людини може з'явитися набряклість і оніміння деяких ділянок шкіри. А одужати, при правильному доглядіЮ можно протягом тижня.

Друга ступінь відмороження буде, якщо перебувати на холоді трохи довше. Симптоми: блідість шкірних покривів, втрата чутливості та біль у пошкодженій зоні. Щоб повністю вилікуватися, вам знадобитися два тижні.

Третій ступінь обмороження характеризується наступними симптомами: охолодження тканин, утворення в пошкодженій зоні міхурів, в яких кров'яний вміст, ниючий, або пекучий біль. Можливо навіть повне омертвіння клітин. На лікування доведеться витратити 2-3 тижні, а шкіра заживе протягом місяця.

Четверта ступінь обмороження має такі симптоми: втрата чутливості, падіння температури тіла нижче 34°C, омертвіння м'яких тканин, трапляється також ураження кісткової тканини, суглобів.

Дивіться: Обмороження.Що необхідно робити.

Тепер ви знаєте, яким може бути обмороження і це допоможе вам уникнути його.