12 липня православна церква вшановує святих апостолів Петра і Павла (за старим стилем – 29 червня). У народі свято називали також Петров День, так як тоді завершувався Петрів піст. Віруючі влаштовували обітні частування: накривали столи для всіх нужденних.

Історія життя апостолів Петра і Павла

Симон (іма апостола Петра до водохреща) народився в сім'ї звичайного рибалки. В юності він займався промислом до тих пір, поки брат Андрій не познайомив його з Ісусом Христом. Після цього хлопчик прийняв хрещення. Він провів життя в повчанні людей на істинний шлях і проповідую слово Боже. У 67 році Петро прийшов до Риму, де його засудили до смерті через розп'яття за поширення християнства. Не вважаючи можливим прийняти смерть так само, як і Вчитель, апостол попросив повісити його головою вниз.

Савл (ім'я апостола Павла до водохреща) спочатку не вірив у єдиного Бога і був язичником. Він виступав проти християнської релігії, поки сам Бог не звернувся до нього. Якщо вірити переказам, по дорозі в Дамаск його засліпило яскраве світло. Савл почув тихий голос, який запитав, чому той відкидає Бога. Він не знайшов відповіді, розкаявся і повірив в Ісуса Христа. У місті осліплений чоловік став вивчати віру, і під час хрещення майбутній апостол чудесним чином став бачити світ знову. Юдеї мали Павла, і коли він в 67 році прибув до Риму, де святого стратили усікновенням голови.

Традиції та обряди на Петра і Павла

У це світле свято православні християни вмиваються водою з трьох ключів. Часто народ виходив подивитися на схід сонця: збиралися вночі на пагорбах, розпалювали багаття і проводили час в очікуванні світанку в іграх і піснях.

Як відомо, апостол Петро вважається покровителем рибного промислу, а іноді навіть іменується Рибалкою. В цей день рибалки молилися святому про удачу, просили дати підказку.

Популярні новини зараз
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

При цьому на Петра і Павла завжди звершувалося суди і сплати мита. У цей день православна церква отримувала так звану «петровську данину».

У народі казали: якщо на Петрів день дощ, то весь сінокіс буде мокрий. У той же час зміна погоди протягом усього дня, коли за дощем слід сонце, а потім знову дощ, обіцяла щедрий урожай. Люди вірили: «На святого Петра дощ — врожай худий, два дощу — хороший, три — багатий».

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв, які існують традиції і обряди на Кропивне заговіння, яке святкується 11 липня.