Синоптики обіцяють, що липень стане найспекотнішим місяцем для українців. При цьому місяць пройде з досить частими грозами і зливами. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Середня місячна температура повітря становить 17-22 градусів тепла, на півдні до +24, у гірських районах від +11 до +16.

"Абсолютний максимум температури повітря поб'є в Харківській, Луганській, Херсонській і Одеській областях, де буде місцями до +40...+41 градуса, в гірських районах +24...+30 градусів. Абсолютний мінімум температури складе +11 градусів по Україні і +1 градуса в Карпатах", - йдеться в повідомленні.

Середня місячна кількість опадів 46-102 мм, в Карпатах, на Прикарпатті, Тернопільській і Хмельницькій 103-184 мм, у південній частині місцями 29-47 мм.

Також Знай.uа нагадує, що в липні в Криму нарешті настане справжня спека. Однак на території східної Європи сухий спекотний повітря з західної частини континенту зіткнеться з вологим середземноморським атмосферним фронтом. Саме тому нас чекають грози з блискавками.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

У липні в Сімферополі максимальна температура складе – 32ºС. На початку місяця відпочиваючих чекають дощі з грозами, але вже до середини місяця небо стане чистим.

Нагадаємо, щороку 1 липня слов'яни здавна святкували Ярилин день – в честь бога Ярила. Відзначимо, що навіть з появою християнства це свято не зник, при цьому з'явилося його нове тлумачення: в народі вірили, що в середині літа всі святі міряються силою з язичницьким богом, проте не можуть перемогти.

Примітно, що до сьогодні немає єдиної думки про те, хто був для наших предків Ярила. При цьому є версії, що він був богом сонця, любові і пристрасті, сили природи. За прикметами на Ярилові все живе "приходить яр", тобто починає плодоносити.

В цей день селяни косили траву і набивали нею матраци. Під вечір наші предки танцювали біля вогнищ, веселилися, водили хороводи, заварювали трав'яні настої. Ще за традицією влаштовували "ярилины ігрища", ярмарки, візити до родичів. Також свята не проходили без кулачних боїв, пісень, танців і розгульного веселощів.