Новий рік вже зовсім скоро. Напевно вже подарунки куплені, а ялинки обвішані гірляндами. Залишається тільки святковий стіл. Адже готувати за тиждень до самого свята трохи нерозумно. І в багатьох на цьому столі будуть різні делікатеси. Ми вирішили розповісти вам головні правила покупки чорної ікри, щоб ви не поставили на новорічний стіл підробку.

Як вибрати чорну ікру

Магазини

На ринках і в невеликих магазинчиках краще взагалі не купувати чорну ікру, дуже велика ймовірність підробки. Хіба, що це будуть магазини при аквакультурних господарствах. А найнадійніший варіант – це великі супермаркети, де повинні бути всі документи.

Упаковка

Популярні новини зараз
Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Тут дуже важливо звертати увагу не на гучні епітети як, наприклад, "царська", або "імператорська", а на маленькі написи. Потрібно дуже уважно вивчити всю баночку, іноді біля фото красивого осетра написано, що ця ікра амии (bowfin). Крім цього, потрібно звернути увагу на назву компанії-виробника, дату виробництва, назва виду осетрової риби.

Розмір має значення

У цьому випадку він допоможе вам дізнатися про походження ікри. З законних фабрик звичайної надходить риба від 10 до 12см. Як правило, в такому віці можна легко визначити стать осетра, і ферми самців віддають на м'ясо, а самок залишають для вирощування ікри. А якщо на баночці буде написано, що перед вами риба до 10см в діаметрі, то швидше за все, її виловили браконьєри.

Чорна ікра не може бути дешевою

Вирощування осетрів в аквакультурі справа не тільки складна, але і дорога. І часто ікру видобувають таким чином, щоб риба залишилася живою. Сам процес трохи схожий на кесарів розтин. До речі, там навіть УЗД використовують. Ну і будь зрозуміло, що після цього чорна ікра просто ніяк не може бути дешевою.

Не ризикуйте здоров'ям

Якщо ви купуєте чорну ікру в неперевіреному місці, то в першу чергу ви ризикуєте не втратити гроші, а своїм здоров'ям. Варто пам'ятати: спокусившись низькою ціною, можна придбати одну з численних підробок (імітацій) ікри або нелегальну браконьєрську продукцію.

Дивіться: Як розпізнати фальшиву чорну ікру

Тепер ви знаєте, як правильно вибирати чорну ікру і не купити підробку.