Церемонія прощання з видатним вченим відбулася в Кембриджі 31 березня. Англійський фізик-теоретик Стівен Хокінг був відомий у всьому світі, і не тільки в наукових колах.

Відео церемонії опубліковано в YouTube.

Прощальна церемонія пройшла в церкві Святої Марії на території Кембриджського університету, в якому Він займався наукою більше 50 років.

Троє дітей Хокінга, Тім Люсі і Роберт сказали: "Наш батько жив і працював у Кембриджі більше 50 років. Він був невід'ємною і добре впізнаваною частиною університету і міста. З цієї причини ми вирішили провести його похорон у місті, які він так любив".

Понад 500 друзів і колег проводжають Хокінга в останній шлях: відео

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Катафалк з тілом Хокінга біля стін церкви зустрічали оплесками кілька сотень людей, а дзвони вдарили 76 разів – за кількістю прожитих Хокінгом років.

Всього на поминальну службу були запрошені близько п'ятисот чоловік. Ще кілька сотень людей стояли на вулиці, спостерігаючи за церемонією. Попрощатися з Хокінгом крім родичів прийшли актор Едді Редмейн, виконавець головної ролі в документалістиці "Всесвіт Стівена Хокінга", голова компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск, гітарист групи Queen і вчений Брайан Мей, драматург Алан Беннетт і ряд інших видатних особистостей.

Всесвітню популярність Він отримав після того, як навесні 1988 року був опублікований його науково-популярний праця «Коротка історія часу». Роботу перевели на десятки мов і видали загальним тиражем більше десяти мільйонів. Стівен приділяв велику увагу і повсякденним проблемам землян - глобальному потеплінню, станом навколишнього середовища, соціальної нерівності.

Основне досягнення Хокінга в науковій області - опис випромінювання чорних дірок. Стівен висловив гіпотезу про те, що чорні діри з малою масою втрачають енергію, випускаючи випромінювання за своїм горизонту подій, і врешті-решт вмирають».

Прах ученого поховали в лондонському Вестмінстерському абатстві. Поблизу знаходяться могили Ісаака Ньютона та Чарльза Дарвіна.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" на смерть Хокінга бурхливо відреагували зірки серіалу "Теорія великого вибуху".