У вівторок, 17 квітня, Православна церква відзначає свято Радониця, яке в Україні також називають Проводи, Гробки, Могилки, Діди, Батьківський день. Як відомо, Радониця відзначається на 9-й день після Великодня і завжди припадає на вівторок, пише Обозреватель.

У сучасних умовах, коли більшість віруючих не може дозволити собі відвідати кладовище в робочий день, вівторок, часто Поминальний день переносять на неділю, що передує Радониці (коли наголошується зовсім інше свято – Антипасха, Фоміний тиждень або Червона гірка).

Графік поминальних днів: Київ

Так, в поточному році в Києві, за інформацією КМДА, поминальні дні відбудуться за таким графіком:

15 квітня, неділя - Пирогівське, Корчеватское, Мишоловський, Чапаєвське, Північне, Південне, Лісове, Пуща-Водицкое, Святошинське, Братське, Михайлівське, Солом'янського, Совське, Шулявское кладовища, а також Старообрядницьке кладовище і Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник.

Популярні новини зараз
Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

16 квітня, понеділок - Дарницьке, Позняківський, Бортническое, Выгуровское, Троєщинське, Зверинецкое, Куренівське, Біличанське, Жулянское кладовища.

17 квітня, вівторок – Байкове, Биковнянське кладовища, Київський крематорій.

18 квітня, середа – Міське кладовище.

Що категорично не можна робити на Радоницю

У цей день вкрай не рекомендується вживати спиртні напої, а також "поливати" алкоголем могилу, залишати на ній чарку, шматок хліба і щось ще з частувань. Церква вважає це проявом язичництва, хоча на практиці ці заборони часто ігноруються.

Не можна хреститися на пам'ятники, монументи або фото – хрестяться тільки на розп'яття або ікону.

На кладовищі заборонено вживати алкоголь та палити.

Вкрай не рекомендується захоплюватися обжерливістю серед могил.

Не слід займатися важкою домашньою роботою.

Прибирання та фарбування огорож краще все-таки зробити заздалегідь, а не в поминальний день.

Конфлікти, сварки, образи і інші негативні емоції краще залишити для інших днів.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що традиція Радониці має дохристиянські корені - вона тісно пов'язана з культом предків. Стародавні слов'яни приходили на могили своїх покійних родичів, оскільки вірили, що померлі радіють, чуючи теплі спогади про себе.