Касові чеки небезпечні для здоров'я і життя людини, так як в них міститься отруйна речовина, яка може спровокувати не тільки виразки на руках, але і викидень у жінок. Про це повідомляє Clutch.

Учені з Швеції повідомили всьому світу, що 90% всіх касових чеків містять з'єднання фенолу з ацетоном – бісфенол, речовина дуже небезпечно для здоров'я людини. На виробництвах до бисфенолу заборонено торкатися без рукавичок. Так як отрута через шкіру потрапляє в дерму, а звідти в кров і розноситься до всіх органів. Концентрація речовини на чеку дуже маленька, але навіть така кількість може спровокувати розвиток серйозних захворювань, таких як аутизм, розсіяний склероз, рак шкіри і молочних залоз. Крім цього страждає репродуктивна система — бісфенол служить причиною викиднів і патологій новонароджених.

Як же нам вберегтися від смертельної опасноти, якщо ми щодня беремо в руки чеки? Виявилося, що бісфенол заборонено лише для матеріалів, які друкують на продукції з дитячим харчуванням. Їжу для дітей продають тільки в скляних баночках. Також вчені заявили, що ця отрута знаходиться не тільки на чеках, а і в пластиковій посуді, пляшках і контейнерах для їжі. Єдина країна, в якій ведеться боротьба з бисфенолом — це США, там небезпечну речовину на чеках нейтралізують, добавляючи до складу матеріалу вітамін С.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Щоб уберегтися від небезпеки фахівці пропонують брати чеки тільки в рукавицях.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", якщо мозок відчуває недостачу сну, він починає в прямому сенсі слова поїдати себе.

Про це розповіли нейробіологи з Університету Марч в Анконі, пише ScienceAlert.

Як і всі клітини організму, нейрони в мозку оновлюються двома типами допоміжних клітин (нейроглии), які становлять близько 40% обсягу всієї ЦНС. Старі, зношені нейрони і шкідливі продукти їх життєдіяльності "поїдають" мікрогліальні макрофаги, тоді як астроцити серед іншого регулюють активність нейронів, "підрізаючи" непотрібні синапси і в цілому "оновлюючи електропроводку" мозку.

Усі ці складні процеси оновлення відбуваються під час сну. За словами італійських дослідників, якщо людина недосипає, у мозку починається "ексцес виконавця" - зазвичай корисний процес переходить якусь межу, і починається зловмисне знищення синапсів.