Щороку 10 липня відзначається народне свято Самсон Сіногній (за старим стилем – 27 червня). При цьому православна церква вшановує в цей день преподобного Сампсона Странноприїмця. Сіногноєм день у народі прозвали за те, що в цю пору часто йдуть проливні дощі, від яких суха скошена трава починає гнити.

Заборони на Самсона Сеногноя

На цю дату як раз доводиться косовиця. Так, наші предки знали, що від кількості заготовленого сіна залежить, як переживе зиму їх домашня худоба. Так що протягом усього дня люди проводили в полі і косили сіно на холодну пору року. У той час як дорослі косять траву - діти розкладають її на землі, щоб вона швидше просохла.

Також у цей день слов'яни молилися святому Сампсону. Зазвичай прийнято просити у нього, щоб день пройшов без дощу, який ускладнює або робить неможливим покіс. Наші предки вірили, що якщо на Самсона дощ, попереду буде ще сім тижнів мокрої погоди — до самого бабиного літа. «На Самсона дощ — сім тижнів те ж», — говорилося в народі. У той же час ясна і сонячна погода віщувала сім тижнів безхмарного яскравого неба.

Крім того, за станом сіна слов'яни судили про свій майбутній урожай: якщо сіно зелено — буде на столі чорна каша (гречана каша), якщо сіно чорно — буде каша біла (пшенична каша).

Вважалося, що в цей день не можна ігнорувати мандрівників. Якщо вони проходили повз села, то їх обов'язково запрошували до хати, пригощали як дорогих гостей і навіть залишали на ніч. На ранок, коли приходив час вирушити в дорогу, не можна залишати їх голодними, їм з собою потрібно дати їжі і грошей.

Популярні новини зараз
ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним" ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень
Показати ще

Ще мандрівників обов'язково пригощали кашею — це було своєрідною прикметою. Якщо кашу з'їдали повністю, то урожай буде хорошим, а зима ситого, а якщо каша залишалася, то це віщувало не самий багатий врожай і сувору зиму.

Традиційно в деяких областях країни у це світле свято господарі коней приводять у храм тварин і просять святого отця окропити їх святою водою. За допомогою даного обряду вони захищають коней від лихого ока і підступів нечистої сили і злого духа.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" писав про те, що чого категорично не можна робити на Давида Суничника, пам'ять якого відзначається 9 липня.