У вівторок, 10 липня, за народним календарем відзначається свято Самсон Сіногній (за старим стилем – 27 червня). Крім того, православні християни цей день присвячують преподобному Сампсону Странноприїмцю. У народі святого називали "Сіногноєм" за те, що в його день йдуть проливні дощі, від яких суха скошена трава починає гнити.

Історія життя святого Сампсона

Преподобний Сампсон жив у V–VI століттях. Зростав серед розкоші римлян і в юному віці вивчився на лікаря. Після смерті батьків Сампсон роздав свою спадщину бідним людям і оселився в пустелі поруч з Константинополем. Варто відзначити, що в його обителі двері завжди були відкриті мандрівникам і тим, хто потребує будь-якої допомоги.

У той час як імператор Юстиніан захворів, уві сні він побачив хлопчика і почув, що тільки той зцілить його. Тоді святий Сампсон помолився Господу і всього одним дотиком вилікував римського правителя. Після цього імператор на його прохання наказав побудувати дім для прочан і лікарню. За церковними переказами відомо, що Сампсон прожив багато років і до останнього допомагав нужденним людям.

Традиції та обряди на Самсона

На цю дату як раз доводиться сінокіс. Так, наші предки знали, що від кількості заготовленого сіна залежить, як переживе зиму їх домашня худоба. Так що протягом усього дня люди проводили в полі і косили сіно на холодну пору року. У той час як дорослі косять траву - діти розкладають її на землі, щоб вона швидше просохла.

Також у цей день слов'яни молилися святому Сампсону. Зазвичай прийнято просити у нього, щоб день пройшов без дощу, який ускладнює або робить неможливим покіс. Адже сіно починає відразу згнивати.

Популярні новини зараз

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Українку вбили в Польщі дорогою на роботу: труп пролежав всю ніч, дочка в паніці

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще

Ще за традицією в деяких регіонах країни у це світле свято господарі коней приводять у храм тварин і просять святого отця окропити їх святою водою. За допомогою даного обряду вони захищають коней від лихого ока і підступів нечистої сили і злого духа.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" писав про те, що які існують традиції і обряди на Давида Суничника, пам'ять якого відзначається 9 липня.