Більша частина дітей, яка бачила битву Люка Скайуокера і Дарта Вейдера на світлових мечах, знаходиться під сильним враженням від їх крутості. Однак при цьому мало хто знає про можливу шкоду лазерних іграшок. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно інформації, при небезпечному використанні без особливого контролю висококонцентроване світло лазера, навіть від іграшки, може бути дуже небезпечним, призводити до серйозних уражень очей і навіть сліпоти.

Американський FDA був дуже стурбований цією проблемою і навіть випускав посібник із безпечного використання лазерних іграшок.

Досить небезпечно те, що пошкодження очей від лазерних іграшок не проявляється відразу ж, зір погіршується поступово, повільно, непомітно протягом декількох днів або навіть тижнів. Зрештою, очі можуть і не зберегтися.

Популярні новини зараз

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

"Холостяк" Іраклі Макацарія зізнався, навіщо крутить роман з 19-річною: "Порадійте за мене..."

Показати ще

Лазер створює потужний спрямований промінь електромагнітного випромінювання, який використовується в безлічі речей, від музичних програвачів і принтерів до інструментів для очних операцій.

Крім дитячих іграшок із лазером існує ще й лазерні указки, які діти часто використовують в якості розваги.

Прочитайте поради щодо безпечного використання лазерних іграшок:

Ніколи не направляйте і не світіть на когось, включаючи тварин. Попадання променя лазера в очі, можливо навіть більш небезпечно, ніж ситуація, коли дитина дивиться прямо на сонце.

Не направляйте лазер на транспорт, повітряні судна і блискучі поверхні. Пам'ятайте, що це може призвести до небезпечних ситуацій для тих, хто управляє транспортом або для тих, хто займається фізичними вправами, спортом.

При виборі іграшки зверніть увагу на маркування про клас безпеки. Для дитячих іграшок це повинен бути 1 Клас (Class 1 Laser Product).

Не купуйте дітям лазерні указки і не дозволяйте гратися ними. Лазерна указка – це не іграшка.

Не купуйте і не використовуйте лазерні пристрої потужністю понад 5 Вт (mW) чи якщо на ярлику немає даних про його потужність.

Негайно зверніться до лікаря за консультацією, якщо підозрюєте травму ока, отриману від лазера.

Дивіться сюжет про очі

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", мати драконів розповіла про дискримінацію на зйомках популярного серіалу.