Щорічно 8 січня усі православні люди відзначають дуже важливе свято - Собор Пресвятої Богородиці. Як і у подібні свята, у цей день є чимало різних повір'їв. Саме про них ми б хотіли розповісти вам, щоб ви знали, яка історія та традиції свята Собор Пресвятої Богородиці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСобор Пресвятої Богородиці 2018: історія свята
До речі, це свято називається Собором тому що, в цей день торжества проводять не тільки на честь самої Пресвятої Богородиці. 8 січня відбувається загальне (соборне) святкування та інших осіб, близьких Пресвятій Діві Марії і Господа Ісуса Христа. Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, його встановлення відноситься до ранніх часів Християнської Церкви. Вже в 4 столітті Епіфаній Кіпрський, а також святий Амвросій Медіоланський і блаженний Августин у своїх повчаннях на свято Різдва Христового з'єднували хвалу народилася Богочеловеку з хвалою народила Його Діві.
Офіційно згадки про те, що Собор Пресвятої Богородиці почали святкувати на наступний день після Різдва Христового можна знайти в 79 правилі VI Вселенського Собору, що відбулося в 680-681 роках.
Собор Пресвятої Богородиці 2018: традиції свята
У народі вважається, що Собор Пресвятої Богородиці для жінок навіть важливіший, ніж Різдво. А все тому, що дівчата в цей день зазвичай молилися святій про щасливий шлюб і здорову дитину. Цікаво, що в Собор Пресвятої Богородиці так само були невеликі заборони.
Наприклад, якщо вагітна дівчина, або батько дитини навіть за крайньої необхідності 8 січня працювали, то їх дитя народиться з фізичними вадами - шестипалый, беспалий, або ж зі зрослими пальцями.
У цей день починали колядувати і збиралися жіночі ватаги. На Богородицю відвідують баб-пупорезок, які приймали пологи, пригощаючи вечерею, а також справляють обіди та панахиди по померлих.
А в деяких регіонах України в Собор Пресвятої Богородиці на сході сонця запалювали на подвір'ї дідуха, перестрибували через огонь і перегонили домашніх тварин, оскільки вночі "мають гуляти відьми".
Дивіться: НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА 8 СІЧНЯ – СОБОР ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
Тепер ви знаєте історію і традиції свята Собор Пресвятої Богородиці і точно нічого не пропустіть 8 січня.