Участь у чемпіонаті взяли одразу дві українські команди - ZOLOWIZARDS із міста Золотоноша та Kiborgs.UA з Черкас. Стартап українців отримав суддівську відзнаку за незвичайність та оригінальність. Так, команда ZOLOWIZARDS презентувала проект Dog from bottle. Винахідники встановили пластикові баки в усіх школах Золотоноші, куди діти кидають пластикові пляшки. Члени команди здають пластикові пляшки і виручені кошти віддають до центру стерилізації тварин. У такий спосіб вони борються з проблемою бездомних тварин у своєму місті та допомагають вирішити проблему збереження навколишнього середовища.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ваш підхід є комплексним і допомагає не лише тим, про кого сьогодні йде мова. – Зазначили члени журі Відкритого чемпіонату Європи FIRST LEGO. – Ви вдало демонструєте симбіоз того, як можна допомагати і тваринам, і зберегти природу. Ми дякуємо за те, що змогли привезти і показати свій проект "у роботі" і сподіваємось, що після змагань ваш проект стане прикладом для інших шкіл".
Журі та учасники змагань також відзначили виступ команди Kiborgs.UA на Friendship Night.
Команди-учасники Відкритого чемпіонату Європи FIRST LEGO вибороли право представляти Україну на міжнародних змаганнях серед 130 команд на національному відборі, до якого готувалися протягом 6 місяців. Відкритий чемпіонат Європи FIRST LEGO у Данії в 2017 році організували представники FIRST Scandinavia у співпраці з містом Орхус, Орхуським університетом, Орхуською школою морського і технічного машинобудування і IT-спільнотою. Українці змагалися з 119 командами з 50 країн, це близько 1200 учасників.
Організатор поїздки – "Пролего". Компанія є організатором Всесвітньої олімпіади з робототехніки в Україні. Готує тренерів у містах України і є розробником програм із робототехніки. Бере участь в пілотному проекті з розробки правил для наймолодшої ліги 6+ років на базі автономних роботів WeDo 2.0, а також готує команди в категорії "Університети ARC". "Пролего" - єдина в Україні компанія, яка створює всі можливості для реалізації робототехнічних проектів для студентів технічних спеціальностей. Провідні університети світу використовують такі програми - MIT, Carnegie Mellon University, Stanford University.