В Україні відзначають одне з найсуворіших свят - Страсна п'ятниця 2018. У цей день християни світу згадують про смерть Христа, а також страждання, які йому довелося перенести, щоб врятувати людство. Знай.ua розповідає про головні традиціяї і заборони цього свята.

Страсна п'ятниця 2018: історія свята

Страсна П'ятниця - вважається одним із найсуворіших днів за весь рік. Згідно біблійної історії, саме в цей день був схоплений Ісус і повішений на хресті. Свято отримало свою назву від виразу «Страсті Христові».

У Страсну п'ятницю всі православні згадують те, що своєю смертю Ісус Христос приніс жертву, спокутуючи гріхи людські, а також віддають данину поваги і пошани своїми молитвами.

Популярні новини зараз
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Показати ще

Страсна п'ятниця: головні традиції свята

Подія, яка пов'язана з цим днем, докладно описана в усіх чотирьох Євангеліях. У п'ятницю в кожному храмі проходить божественна літургія, на якій священик тричі читає історію про п'ятничні події. Служба на Страсну п'ятницю, до слова, вважається найдовшою.

О третій годині дня в храм вносять «Плащаницю». На ній намальований у повний зріст Ісус, який лежить в труні. Її урочисто приносять з церковного вівтаря, а потім ставлять в центральну частину храму. При цьому все повинно бути прикрашене живими квітами.

За традицією, вечірня служба починається близько 8 години вечора. Під час дійства парафіяни стоять в центрі храму зі свічками, а навколо них проносять «Плащаницю».

Велика п'ятниця 2018: що потрібно робити

Вранці, як тільки прокинулися, варто прочитати молитву «Отче наш», щоб привітати Ісуса Христа і встановити контакт з ним на цілий рік.

За традицією, на Велику п'ятницю потрібно з церкви принести 12 палаючих свічок до себе додому. Крім того, після цього потрібно, щоб вони повністю догоріли вже в будинку. Вважається, що це додасть благо і затишок в дім, а також захистить його від нечистої сили і злих духів.

На Страсну п'ятницю обов'язково слід йти в храм на урочисту службу.

Вважається, що в Страсну п'ятницю господині обов'язково повинні займатися приготуванням, зокрема піч хлібні вироби і пирогі. Згідно повір'ям, такі продукти цілий рік не будуть псуватися. А навпаки матимуть цілющу силу. Для моряків п'ятничний хліб - талісман і захист від аварії корабля.

Страсна п'ятниця 2018: що забороняється робити

Як і на більшість православних свят, в день Страсної п'ятниці забороняється займатися важкою працею. Наприклад, категорично не можна прибирати, прати, шити, робити ремонт. Крім того, збирання слід закінчити на день раніше - в Чистий четвер.

У давнину українці вірили, що на землі в цей день працювати також не можна. Якщо щось посадити в Страсну п'ятницю, то на тому місці вже нічого ніколи не виросте. Люди вірили, що на Велику п'ятницю не можна працювати, щоб не оскверняти пам'ять Ісуса.

На свято забороняється лаятися і сваритися. Вважається, що вся негативна енергія повертається своєму власникові подвійною силою.

У Страсну п'ятницю 2018 не можна веселитися і щось відзначати. Тому всі заплановані вечірки краще перенести на наступний день. Згідно з повір'ям, хто веселитися в цей день, той плаче весь рік.

Ні в якому разі не можна вставляти гострі предмети в землю. Інакше того, хто це зробить, чекає біда.

І, звичайно, не варто забувати, що на Страсну п'ятницю випадає найсуворішого посту в році. Перш за все, вживати їжу забороняється до виносу Плащіни в храмі. Крім того, якщо витерпіти спрагу в цей день, то весь наступний рік ніякої напій не заподіє шкоди.