Світла середа 11 квітня: чого категорично не можна робити

поділитись
Вкрай небажані зневіра і сварки

Зі свята Світлого Воскресіння Христового почався Світлий тиждень, що триватиме в цьому році до Червоної гірки – 15 квітня. Великодній тиждень вважається найбільш радісним у році для християн і має особливе значення. 11 квітня всі православні християни відзначають Світлу середу.

У цей час посту немає, навіть в традиційно пісні дні — середу і п'ятницю. Можна їсти м'ясо, молочні продукти, яйця і т. д. Також дозволено пити вино.

Але, незважаючи на те, що обмеження Великого посту перестають діяти, церква застерігає в ці дні від обжерливості і особливо від зловживання алкоголем. З алкогольних напоїв дозволено пити червоне вино (звичайно, виключно дорослим), а ось вживання горілки та інших міцних напоїв церква не благословляє.

Також вважається, що у великодній тиждень можна скупитися, потрібно бути щедрим, ділитися частуванням і взагалі активно брати участь у благодійності. При цьому особливо наголошується, що щедрість повинна виходити від серця.

У Світлу седмицю вкрай небажані зневіру і сварки — порушили цю заборону в саму радісну для християн тиждень можуть чекати неприємності.

Для православних (за винятком співробітників екстрених служб) робота під суворим забороною тільки в перший день Світлої седмиці — Великдень. А ось до наступних вихідних працювати можна, якщо це вимагається за виробничої необхідності або у відповідності з трудовим графіком. Тут важливий принцип розумності. Заборона поширюється в основному на роботи по будинку і у дворі.

Один із найбільш делікатних моментів — відвідування цвинтарів у Світлу седмицю. Справа в тому, що у великодню неділю церква не проводить ні вінчань, ні панахид, щоб віруючі не відрікалися від святкування Світлого Христового Воскресіння. Тому церква не благословляє поїздки на кладовища в ці дні, як несумісні з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа. Найближчий день, коли церква рекомендує відвідувати кладовища, це Радониця — перший вівторок після Антипасха. У 2018 році Радониця припадає на 17 квітня.

Однак церковна заборона поминання покійних в Світлу седмицю вступає в конфлікт як з радянською традицією відвідувати на Великдень кладовища, так і з більш давніми народними віруваннями, що у великодній тиждень небіжчики відвідують живих, тому їм обов'язково треба віддати борг.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з Великодньої неділі, 8 квітня, в Україні почне стрімко теплішати. Тепло буде продовжувати рухатися з заходу на схід, а температура повітря ще в середньому підвищиться на 2-3 градуси.

Автор матеріалу: 
Анна Зущик
Теги: 
Світла середа, свято, Світла седмиця, заборони
Що можна їсти на Спасівку, що можна робити, а чого не варто.
0
0
09:11 14.08.2018
Це народне свято називали по-різному: «Перший Спас», «Маккавей», «Маковий Спас», «Спас на воді», «Мокрий Спас».
0
0
07:27 14.08.2018
Дізнайтеся, що пророкують зірки вам і вашим близьким.
0
0
06:31 14.08.2018
Як зробити все правильно на Маковея і не згрішити.
0
0
05:10 14.08.2018
Дізнайтеся, кого сьогодні чекають еротичні пригоди, а кому краще прожити день на самоті.
0
0
04:30 14.08.2018