Народне свято Своборине дерево відзначається 6 червня 2018 року (дата за старим стилем – 24 травня). Воно присвячений такій цілющій рослині як шипшина. Чому її називають свобориним деревом, невідомо. Інша назва рослини – дика троянда.

Історія свята

З виникненням шипшини пов'язана красива, але сумна легенда. Одного разу на Кубані станичний отаман закохався в горду красуню-козачку, та так сильно, що ні їсти, ні спати не міг. Але серце дівчини належало іншому хлопцеві. В ті часи заміж виходили з волі матері і батька. Заможний отаман був для її батьків більш привабливою кандидатурою, ніж простий козак, і вони наполягли саме на цій партії. Коханого дівчини в той час у станиці не було.

До весілля її тримали під замком. Але вона змогла втекти, і в розпачі покінчила з собою в лісі. Незабаром на тому місці виріс кущ дикої троянди. Приходив часом у ліс отаман одного разу побачив, що на ньому розпустилися небувалої краси квіти. Він хотів зірвати кілька гілочок, щоб віднести на могилу коханої, але в ту ж секунду стебла вкриті колючими шипами. Отаман зрозумів, що козачка і після своєї смерті не пробачила його.

Традиції та обряди на свято

Люди помітили, що шипшина може впливати на душевний стан. Колючі кущі допомагають впоратися з сумом, глибокою скорботою, зневірою, розпачем і апатією. Варто тільки розповісти про переживання шипшині, як незабаром настає полегшення. Якщо є проблема, дика троянда підкаже її рішення.

У день свобориного дерева дівчата і жінки вмиваються водою з пелюстками шипшини, щоб зберегти красу. А щоб її придбати, потрібно на зорі таємно вимовити замовні слова біля чагарнику.

Популярні новини зараз
Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

У цей день люди зривають гілки шипшини з квітами і приносять їх додому. Вони допомагають вигнати нечисту силу з житла.

Бабусі розповідають казки у квітучого куща дикої троянди, щоб захистити або вилікувати дитину від дитячих страхів.

У день свобориного дерева прийнято збирати шипшину і робити з неї приворотне зілля. Народні цілителі використовують цю рослину для лікування ран, застуди і очищення крові.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 5 червня відзначається народне свято Левон Огірочник (Левон Конопляник). Святий Леонтій, пам'ять якого шанують в цей день, жив у 12 столітті і був єпископом Ростовським і Суздальським.