Свята Трійця настає на 50-й день після Великодня. У 2018 році свято випадає на 27 травня.

Прикмети на Трійцю

У свято Трійці намагалися не призначати весілля: вважалося, що нічого хорошого таку сім’ю не чекає. Однак сватання і знайомство в цей день були хорошим знаком і обіцяли шлюбу щастя.

Крім того, на Трійцю погані думки, заздрість і злість були дурним знаком і не віщували нічого доброго.

Популярні новини зараз

Київський вокзал перетвориться на ТРЦ: "Почнемо заробляти!"

Українцям показали шикарний особняк Софії Ротару: хвойний ліс і Range Rover на ділянці

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Показати ще

Всі справи по господарству жінки намагалися закінчити до Трійці. Вважалося, що в цей день не можна шити, прясти, білити, пекти пироги та працювати в городі.

Поганим знаком на Трійцю була спека. Вона свідчила про посушливе літо і поганий врожай. Дощ на Трійцю навпаки обіцяв хороший урожай, багато грибів і чудову погоду.

Якщо через три дні після Трійці гілки берези, якими був прикрашений будинок, залишалися свіжими та не в’янули, чекали мокрого сінокосу.

Ворожіння на Трійцю

На Трійцю дівчата ворожили на долю та на судженого, а також із трепетом чекали сватів. Найпоширенішими ворожіннями були "завивання" берізки та плетіння вінків.

Напередодні Трійці дівчата йшли у ліс, нахиляли верхівки молодих берізок і "завивали" з гілочок вінок. Якщо на свято дівчина приходила до своєї берізки і бачила, що вона залишилася колишньою – це обіцяло весілля, коханого судженого та достаток у домі. Якщо вінок зів’яв – чекали поганих новин.

Вінки на Трійцю дівчата плели в компанії, але не підпускали чоловіків. Якщо хлопець бачив чийсь вінок, це вважалося для дівчини своєрідним пристрітом. Плетені вінки несли до річки та пускали на воду: куди поплив – звідти і буде наречений.

Якщо вінок залишився біля берега, заміжжя дівчині не світить, а якщо потонув – у цьому році дівчина помре. Цікаво, що вінки не знімали з голови руками: дівчата нахилялися над водою так, щоб вони самі падали на воду.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", у 2018 Трійця припадає на 26, 27 і 28 травня. У ці дні, які традиційно є вихідними, погода не буде стабільною, дощі припиняться тільки в понеділок.

На Трійцю, 27 травня, прогнозують погожий день і помірне тепло. Дощ можливий на Закарпатті.