Свято Тіла і Крові Христових (Corpus Christi) відзначається католицькою церквою щорічно в четвер після Трійці і є урочистим святкуванням священної євхаристії (Holy Eucharist) порівняно з щоденної святою Месою. У 2018 році світле католицьке свято припадає на 31 травня.

Історія та традиції свята

Католицька церква розглядає євхаристію (таїнство причащання) як священний дарунок, залишений Христом своії церкві, встановлений під час останньої вечері. Жертва, принесена Ісусом під виглядом хліба і вина в Єрусалимській світлиці, — це своєрідна «форма», в яку жертва хресна вбирається в житті Церкви. Святе причастя — це участь віруючих у жертві Христа, яка допомагає нам уподібнитися Сину Божому.

Звичай урочистого вшанування євхаристії бере свій початок в 1247 році в Льєжській єпархії Бельгії. В 1264 році папа Урбан IV надав цьому святу статус загальноцерковного, дарувавши індульгенції всім, хто брав участь у святковій месі.

Чинопослідування свята Тіла Христового склав Фома Аквінський, і текст цієї служби вважається одним із найкрасивіших в римському Бревіарії.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Свято, істинно релігійне за походженням, з часом стало у багатьох країнах справді народним святом. У ньому поєдналися сувора обрядовість церковної служби, церемоніальний хід та ігрові елементи, характерні для галасливих дохристиянських свят. Існує гарна традиція — під час процесії розкидати пелюстки квітів.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що народне свято Євдокія Свистуха відзначається 30 травня (за старим стилем – 17 травня). У православному церковному календарі це день пам'яті преподобної Євфросинії Московської.

На Русі вважалося, що Євдокія є заступницею від посух. Тому в цей день їй молилися, щоб Сонце не висушило землю, щоб дощів було достатньо. Назву Свистунха свято отримало через вітри, які свистять у цей період. У багатьох селах проводилися спеціальні обряди, читалися старовинні замовляння.