Світова медицина не стоїть на місці, однак це не заважає деяким лікарям продовжувати ставити діагнози, яких не існує у світовій практиці. Про це повідомляє "Обозреватель".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСиндром хронічної втоми
Діагноз, який ставлять практично кожному працюючому українцю.
Найчастіше його чують ті, хто приходить зі скаргами на часті головні болі, безсоння, погіршення пам'яті, слабкість, апатію і т. д.
Все це і правда схоже на стан втоми, тому стійкі вищеописані симптоми і назвали "синдромом хронічної втоми".
І лікують це все заспокійливими, вітамінами, а також іноді навіть імуномодуляторами і антидепресантами.
Насправді ж, як розповів лікар Віктор Литвиненко, в Міжнародному класифікаторі хвороб (МКБ) немає такого захворювання, як синдром хронічної втоми.
"Описані симптоми пов'язані з розвитком неврозу центральних регуляторних центрів вегетативної нервової системи або порушенням обміну білка, – каже лікар. – А спровокувати їх могли перенесені вірусні захворювання, проживання в екологічно забруднених районах, хронічні захворювання і так далі".
ВСД
Вегето-судинну дистонію "діагностують" ледь не кожному другому пацієнтові, який скаржиться на запаморочення, слабкість, дратівливість тощо.
Насправді це не діагноз, а стан, що включає цілий комплекс різних скарг, серед яких:
Тривожність і неспокій;
Безсоння;
Відчуття нестачі повітря або "грудки" в горлі;
Тремор рук;
Прискорене серцебиття;
Скачки тиску;
Біль в області серця;
Порушення травлення (діарея, запори, метеоризм тощо);
Запаморочення;
Дисбактеріоз
Цей синдром не розвивається сам по собі, а виникає вже як наслідок. І все описане може турбувати в різних міксах і вказувати на різні захворювання.
Тому при виявленні дистонії потрібно проходити цілий ряд діагностичних процедур в залежності від симптомів, а не просто пити полівітаміни і заспокійливі.
Це такий "діагноз", який можна почути на прийомі у терапевта або гастроентеролога після скарг на біль у животі, важкість у шлунку, часті печії, розлад та інше.
Під поняттям "дисбактеріоз" мається на увазі порушення співвідношення мікроорганізмів, що знаходяться в кишечнику. А звинувачують у цьому прийом антибіотиків, гормонів, неправильне харчування, шкідливі звички, стреси.
Дивіться сюжет про здоров'я
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", новий супер-вірус атакує Європу.