26 серпня за народним календарем відзначається свято Тихон Страсний (за старим календарем – 13 серпня). У народі цей день називали Тихон Страсний за те, що потрібно обходити будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Так свято і поєднало у своїй назві імена святителя Тихона та іменування ікони.

При цьому православні віряни згадують уявлення і друге знайдення мощей Воронезького єпископа Тихона Задонського (ім'я при народженні – Тимофій Соколов).

Тихон Страсний 26 серпня: історія життя святого

Святий Тихон народився в дуже бідній родині. Коли він втратив батька, часом працював тільки за їжу. Завдяки старанням матері і старшого брата юнак вступив до духовної школи в Новгороді. Потім була семінарія, де він отримав нове прізвище – Соколов. Після завершення навчання Тимофій викладав у Тверській семінарії богослов'я. До нього на лекції приходило багато охочих. У віці 34 років, прийняв чернечий постриг і став іменуватися Тихоном.

У 1759 році він став архімандритом Тверського Желтикова Успенського монастиря, пізніше — єпископом Кексгольмським і Ладозьким, а потім – єпископом Воронезьким і Єлецьким.

Варто відзначити, що в першу чергу Тихон дбав про підготовку гідних пастирів, доклав багато зусиль до організації системи духовної освіти. Сам він на духовні посади намагався ставити осіб гідних. Займався він і будівництвом храмів. З відкритих джерел відомо, що єпископ Тихон мав величезний моральний вплив на суспільство. У старості, пішовши на спокій, він написав кілька духовних творів.

Популярні новини зараз

Копають лопатами, кирками і руками: найбіднішу країну світу наповнила лихоманка

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

У 1861 році церква канонізувала Тихона Задонського завдяки численним відомостям про чудеса, які відбувалися біля його мощей.

Тихон Страсний 26 серпня: традиції і обряди на свято

У народі Тихона вважали покровителем цього дня і спасителем від депресії, біснування, зневіри (що є одним зі смертних гріхів). Ще Тихону молилися про умиротворення душі.

Цей день наші предки зазвичай проводили в наведенні порядку і провітрюванні в погребі і сараї, перед тим, як туди буде покладено урожай. Перевіряли, чи не утворилася де цвіль або гниль. Не забували і про хату. Обходили будинок з іконою в руках. Також заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов'язані з урожаєм: «Коли грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.