Кожен рік, 4 липня, за народним календарем відзначається свято Улянів день (за старим стилем – 21 червня). При цьому православна церква вшановує в цей день святого мученика Іуліана Тарсійського. Так як ім'я Іуліан для слов'ян було незвичним, в якості назви свята вони вибрали найближче за співзвучністю слов'янське ім'я - Улян.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІсторія
Згідно з церковним переданням, святий Іуліан народився в Кілікії, римської провінції на південному сході Малої Азії. В дитинстві він був вихований у благочесті і смиренній слухняності, щиро вірячи в Бога. У той час, коли зародилося християнство і почалися масові гоніння на віруючих, юного Іуліана схопили і привели до правителя Кілікії Маркіана. Так, той всіляко намагався умовити хлопчика відректися від християнства. Однак ні вмовляння, ні погрози не змогли переконати юнака відступитися від віри в Господа, він був непохитний. Тоді його закрили в темниці. Зазначимо, що Іуліан більше року провів у в'язниці, після чого мучителі юнака посадили в мішок і кинули в море на смерть.
Заборони на Улянів день
Липу з давніх часів шанували не просто так, адже її квіти мають лікувальні властивості, мають потогінну, жарознижувальну, відхаркувальну, сечогінну і бактерицидну дію.
Крім того, в нетрадиційній медицині липовий цвіт здавна вважається найкращим засобом від застуди, кашлю, головного болю. Порошок з листя і насіння липи може зупиняти кровотечу і заліковувати опіки.
Також слов'янські дівчата використовували це дерева, щоб навести красу: її сік зміцнює волосся, а настій з квітів надає шкірі свіжість.
Ще в Улянів день садівники мають багато важливих справ, адже з 4 липня необхідно захищати плодові дерева від шкідливих комах. Для цього дерева і чагарники обприскуються марганцівкою або розчином соди.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на Мефодія Перепелятника, пам'ять якого відзначається православними 3 липня.