Народне свято Устинів день відзначається 14 червня 2018 року (за старим стилем – 1 червня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті двох святих з одним ім'ям: Іустина Філософа і Іустина Римського, а також інших мучеників, які постраждали в один і той же час.

Історія свята

Юстин Філософ народився в кінці I століття в самарійському місті Сихемі. Його батько і мати були язичниками. Вони не визнавали християнства. З ранніх років Іустин захоплювався філософією і, врешті-решт, досяг досконалості в знаннях грецького світорозуміння. Одного разу він гуляв за межею міста, розмірковуючи про життя та істини, і познайомився з монахом. Той відкрив йому християнське вчення і порадив пошукати відповіді в Біблії.

У 30 років Юстин прийняв хрещення і відправився проповідувати по Римській імперії. Незабаром він відкрив училище, в якому розповідав про християнську філософію. В середині II століття Іустин переконав імператора Пія припинити переслідування християн, довів несправедливість і хибність всіх висунутих звинувачень.

Його популярність зросла. Іустина почали почитати. Одного разу один із заздрісників сильно обмовив його перед римським судом. В результаті Іустина піддали катуванням і стратили в 166 році.

В один час із мучеником Іустином Філософом постраждали за свою віру в Ісуса Христа ще кілька християн: Юстин Римський, Харитон, Євелпист, Ієракс, Пеон, Валеріан, Іуст і Харита. Підбадьорювані Іустином Філософом, який перебував з ними в одній в'язниці, вони відмовилися зробити жертвопринесення язичницьким богам, і їх обезголовили.

Популярні новини зараз

Помер легенда гурту "Сплін" Олег Еміров: збулося страшне пророцтво

Навіть у Бетмена такої ластівки немає: у Києві продають унікальний суперкар на базі BMW

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Традиції та обряди на Устинів день

ВУстинів день люди спостерігають за вітром і сонцем, за яким судять про врожайність конопель, жита і льону. Уважно стежать за напрямком вітру. Східний передвіщає хвороби, а північно-східний – погіршення погоди.

Знахарі і цілителі виходять «пошепотіти на вітер». Вони читають особливе заклинання вітру, щоб він вплинув на врожай хліба.

Щоб позбутися настирливого залицяльника або розлучитися з набриднілим коханим, потрібно в цей день між його слідом і своїм увіткнути свіжезірвану гілку верби.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 13 червня відзначається народне свято Єремій Розпрягальник.