День народження шпильки відзначається 13 червня. Варто відзначити, що в 2018 році вона святкує 193-ю річницю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІсторія винаходу
Як відомо, шпильку винайшов американець Волтер Хант. Він повинен був у найкоротший термін погасити борг в 15 доларів. Грошей у нього не було. Щоб заробити необхідну суму, він вирішив придумати новий винахід. У такої ідеї не було нічого дивного, адже до цього Уолтер вже придумав швейну машинку, точило для ножів та інші цікаві речі.
Він узяв шматок латунного дроту 20 см в довжину і зробив котушку в центрі так, щоб вона розкривалася, якщо один кінець відпустити. Щоб захистити пальці від гострого кінця дроту, Хант придумав оригінальну застібку. 13 червня 1825 року він отримав патент на винахід, відразу його продав і повернув борг.
При цьому ідея Ханта не була новою. Адже шпильки придумали набагато раніше. Так, шумери, які жили в III тисячолітті до н. е., використовували подібні пристосування з кісток і заліза. У Стародавньому Римі їх використовували як застібки для одягу.
Цікаві факти про шпильку
Булавка – оберіг від пристріту.
У деяких країнах заборонена торгівля шпильками. В епоху Ренесансу їх продавали тільки в спеціальні дні. Такий закон прийняв король Англії через брак шпильок.
У 70-х роках ХХ століття з появою панк-року шпильки асоціювалися з цим стилем. Його послідовники застосовували їх як модний аксесуар.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що день народження протигаза відзначається 12 червня. Варто відзначити, що в 2018 році він справляє 169-ю річницю. Свято присвячене винаходу, за допомогою якого людина може при виникненні загрози захистити себе від отруйних речовин і радіаційного зараження.
Датою народження протигаза вважається 12 червня 1849 року, коли житель Луїсвілля в графстві Джефферсон, штат Кентуккі, Льюїс Фектик Хаслетт отримав патент на цей винахід. Пристрій тоді називалося «Легеневим протектором». Винахідник використовував пористий матеріал, здатний фільтрувати пил та інші шкідливі речовини від повітря.