Народне свято Василь Парильник відзначається 25 квітня 2018 року (за старим стилем – 12 квітня). У православному календарі це дата вшанування пам'яті святого Василя, єпископа Парійського, сповідника.

Назву «Парильник» свято отримало на честь паркої погоди. У цей період сніг, як правило, вже остаточно тане, вода йде в землю і сонце, яке підігріває грунт, випарює рідина.

Історія свята

Василь жив у VIII столітті в місті Парії (сучасна Туреччина). З приходом християнської віри у місті заснували єпископію. Одним з її служителів городяни обрали саме його. Люди поважали Василя за доброчесність і благочестя, вважали істинним пастирем, який гідний покладеного на нього сану.

В період Реформації іконоборча єресь торкнулася і тих земель, де жив єпископ Василь. Він рішуче став на захист святих ікон, відкрито сповідав віру в Христа і охороняв свою єпархію від єретиків. Кілька разів його змушували підписати постанову про знищення образів, але єпископ не погодився.

Популярні новини зараз

На місто-розсадник коронавірусу Ухань обрушилося потужне торнадо: сотні поранених, загиблих шукають з собаками

Go_A отримали потужну підтримку від конкурентів на Євробаченні: "Удачі Україні!"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Показати ще

За свої дії Василь пережив переслідування, грубі образи і приниження з боку послідовників єресі. До кінця життя йому довелося поневірятися. Він проводив дні в скорботі. Але перед Господом його душа постала незаплямованою. Ні на мить він не допустив думки про невірність свого життєвого шляху.

Традиції та обряди свята

На Василя Парильника полюють на зайців. По лісі ходити потрібно дуже обережно. Адже в цей день може виходити з барлоги ведмідь після зимової сплячки і ховатися під кущем. У цей день моляться святому Василю про надання сили і хоробрості, а також про позбавлення від хвороб.

Вдови і кинуті дівчини, жінки, які бажають позбутися від туги по людині, на зорі повинні піти до води і прочитати спеціальну змову, а потім обляпати обличчя лівою рукою. Вода, яка заговорена особливим способом на Василя Парильника, зміцнює здоров'я. Її п'ють і вмиваються по середах.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українці з нетерпінням чекають травневих свят. В уряді пообіцяли громадянам рекордна кількість вихідних в травні. Мінсоцполітики вже встановило, що українці будуть відпочивати: у вівторок, 1 травня, в середу, 9 травня, а також у понеділок, 28 травня 2018.