Вчені з волонтерської групи Noah s Ark Ministries International заявили, що з 99% ймовірністю зуміли виявити останки реального Нового Ковчега. Про це повідомляє Daily Express.

Передбачуваний Ковчег прихований шаром вулканічної породи і снігу на горі Арарат, Туреччина. Вчені з NAMI надали деякі докази, згідно з якими на висоті 400 метрів над рівнем моря і справді лежать якісь дерев'яні фрагменти.

Вуглецевий аналіз дозволив встановити і вік уламків - 4800 років. Зараз група збирає додаткове фінансування, після чого відправить на Арарат повноцінну археологічну експедицію.

Ноїв ковчег, згідно з Біблією, після 150 днів плавання "зупинився на горах Араратських". Ной з родиною був обраний Богом, які мають намір знищити розпусту людства. Всього на кораблі порятунку виявилося вісім чоловік. Про ковчезі немає сенсу багато розповідати - про нього знімають документальні та художні фільми, він присутній в комп'ютерних іграх.

Популярні новини зараз

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

"Як брат з сестрою": Ірина Горова показала Потапу, на кого більше схожий молодший син

Похолодає до 22 градусів: в Україні літо закінчиться раніше терміну, прогноз на початок тижня

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Показати ще

Можна нагадати розміри судна, побудованого прямим нащадком Адама, десятим і останнім допотопним патріархом Ноєм. Отже, він мав наступні параметри: 300 ліктів, 50 ліктів і 30 ліктів. У перекладі на метричну систему: 155 метрів довжини, 26 метрів ширини і 16 метрів висоти.

У 1949 році під егідою ЦРУ була проведена аерофотозйомка гори Арарат з висоти 4 600 метрів. Знімки розсекретили лише в 1995 році. На них видно якась темна маса довжиною 140 метрів. Низька якість зображення не дозволяє судити про те, що вона під собою приховує.

У 2010 році група євангельських християн стверджувала, що на горі Арарат знайшла сліди судна, виготовленого біблійним праведником. Однак їх слова були рішуче відхилені більшістю експертів через брак реальних доказів.

Були й інші експедиції зі схожим результатом. І ось тепер черговий - на цей раз каліфорнійський - "мисливець за ковчегом" вважає, що знайшов нові докази, які можна пред'явити науковому співтовариству. Пол Есперанто зробив гучну заяву на міжнародному симпозіумі в турецькому місті Агри (Ağrı), де зібралися понад сотню дослідників з усього світу.

"Мій задум полягає в тому, щоб відвідати прилеглі до гори околиці з метою знайти підказки про те, що сталося в минулому", - сказав в бесіді з журналістами Daily Mail професор Пол Есперанто.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", більшість вчених на сьогоднішній день не сприймають старозавітні тексти, як достовірний історичний документ.