Напередодні головного релігійного свята християнського світу працівниця університету Шеффілда (Великобританія) Кеті Едвардс зробила сміливу та несподівану заяву: Ісус Христос й учасники таких рухів як #MeToo мають багато спільного, адже месія теж став жертвою сексуального насильства. Його роздягли догола, перш ніж розіп'яти на хресті.Статтю на цю тему фахівець опублікувала в періодичному виданні університету і назвала #Him Too ( "Він теж"). Едвардс зазначає, що це не просто питання виправлення окремих історичних моментів:

"Якщо Ісуса визнати жертвою сексуального насильства, це матиме неабиякий вплив на взаємодію церкви з такими рухами, як #MeToo, і на інші зміни в суспільстві".


Популярні новини зараз

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще

Вчений, що присвятила себе междисциплінарним біблійним дослідженням, впевнена, що в науці занадто мало уваги приділяється питанню оголення Ісуса.

"Зараз, під час Великого посту, цілком доречно згадати про оголення Ісуса і назвати це так, як повинно називатися: приниження і гендерне насильство, яке повинно бути визнано актом сексуального насильства і наруги", - говорить Едвардс в своїй статті.

І незважаючи на те, що на історичних картинках месія зображений в пов'язці на стегнах, Едвардс вважає, що не було і її: римляни славилися любов'ю до публічного приниження засуджених до страти, а роздягнути нещасного догола і вести повз натовп роззяв - дуже схоже на приниження.Разом з тим, фахівець з кримінології та старший викладач кафедри соціології Абертейского університету Стюарт Войтон вважає, що теза "Ісус Христос - жертва насильства" - не більше, ніж звичайний фарс.

"У суспільстві закріпилася тенденція прирівнювати майже все до форми насильства і прикріплювати ярлик жертви до більшої кількості людей. Але це історично дивно", - підкреслює фахівець.

Як насправді виглядав Ісус


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як пасажиру літака вдалося зняти на відео прогулянку Ісуса по небесах.