Велика середа – один із перших скорботних днів для кожного православного християнина. В цей день згадується зрада Христа одним із Його апостолів – Іудою Іскаріотом.

Історія Великої середи

У середу Ісус знову нагадав своїм учням про те, що скоро Він буде виданий на розп'яття. Однак Христос приймає запрошення на бенкет у фарисея Симона, куди і відправляється з апостолами. Якась грішниця, довідавшись, що Він лежить у хаті фарисея, принесла алавастрову посудину з миром (запашним маслом) і, припавши до ніг Його, плачучи, почала обмивати ноги Його сльозами, цілувати і обтирати волоссям, мазати миром.

Побачивши це, фарисей, що запросив Христа не заради гостинності, а з лукавими намірами, подумав: якби Він був пророком, то знав би, хто й яка жінка торкається до Нього, бо вона грішниця. У відповідь на це Ісус висловлює притчу про двох боржників, яка показує на прикладі, як потрібно прощати людині її гріх.

Популярні новини зараз
3600 грн зайвими не будуть: пенсіонерам пропонують матеріальну підтримку Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати Ви також маєте право на допомогу: українців закликали звертатися по гроші на комуналку Мають подати документи до 1 липня: українцям зробили важливе оголошення
Показати ще

Після бенкету в домі Симона-фарисея, один з учнів Христа – Іуда Іскаріот, пішов до первосвящеників Іудеї. Тоді вони вирішили таємно захопити та зрадити Ісуса на смерть.

Серед апостолів, Іуда завідував їх грошима – згідно з Євангелієм від Іоанна, Іуда носив із собою ларець і всю милостиню, що залишається жертводавцями. Проте, як наголошується в Священному Писанні, Іуда був «сребролюбив» — жадав багатства і наживи, неодноразово був помічений у крадіжці милостині з ковчежця. Таким чином, і Христа Іуда зраджує з бажання отримати за Його життя гроші. Тільки євангеліст Матфей називає точну суму, в яку оцінив його зраду Іуда – тридцять срібняків.

Традиції свята

В середу Страсної седмиці за традицією проводили в будинку генеральне прибирання. Зазвичай збирання починають саме в середу, продовжуючи її в четвер. Так як в п'ятницю не можна займатися домашніми справами, останнім днем прибирання є субота. Багато віруючі, щоб на останні дні Страсного тижня залишити лише приємні приготування до свята, починають прибирання саме в цей день.

Головна задача стояла в тому, щоб вмитися до наступного сходу сонця — недарма наступний день називається Чистим четвергом. В цілому, в Страсну середу віруючі активно готуються до головного дня Страсної седмиці — Великодня. У цей день можна пекти паски, фарбувати яйця, прикрашати будинок до свята.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що практично весь тиждень, крім понеділка, буде прекрасна погода, адже в Україну завітає антициклон і скрізь буде безхмарна сонячна і тепла погода.