Батьки, в першу чергу, завжди бажають своєму чаду щастя. Вони хочуть бачити його в майбутньому успішною, повною кар'єрних звершень людиною. І, ніхто не буде сперечатися, що для цього потрібно дуже багато вчитися. Передає Clutch.

Багато батьків вважають, що оцінки в школі - це показник розумових здібностей дитини і запорука його успіху в майбутньому. Але, на жаль, життя набагато складніше, і на практиці не завжди виходить так. Чому відмінник в школі не завжди відмінник в житті?

Дитина не вміє відстоювати свою точку зору

Ваша дитина цілими днями зубрити, не суперечється ні з вами, ні з вчителями, старанно виконує всі завдання? Можливо, не варто цьому радіти.

Діти - це діти. Вони хочуть грати в футбол і в відеоігри, читати книги по фантастиці і дивитися мультики. Це нормально, коли дитина відстоює своє право робити те, що йому хочеться.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Якщо дитина повністю захоплень хорошими оцінками, виконує всі вимоги і боїться суперечити дорослим, справи кепські. Він може вирости слабохарактерним.

Дайте йому свободу в прийняття рішень і розстановки пріоритетів. Тоді він зможе сам вибрати чим хоче займатися і виросте самостійним.

Дитина уникає невдач

Дітям краще з дитинства зрозуміти, що таке провал і як після нього можна рухатися далі. Якщо втовкмачити йому думку про те, що перемога повинна сама йти в руки, в майбутньому його може чекати повне розчарування.

Людям, які вважають своїм здатності вродженими, а не добутими непосильною працею, провали просто обривають руки. Вони відразу ж починають вважати себе просто нікчемним.

Якщо дитина отримала трійку і виправив її, вона зможе винести з цього відмінний урок.

Дитина псує здоров'я

Дитячий організм, який розривається між хорошими оцінками, спортом і друзями, відчуває величезні навантаження.

Часто батьки відмінників до всього цього додають англійська, музичну школу і різні гуртки. У гонитві за ідеальним чадом батьки часто забувають про те, що він просто дитина. В результаті виходить просто вичавлена маленька людина, яка в перервах між обов'язками відключається за допомогою комп'ютера. Дайте дитині просто трохи відпочити.

Дитина не вміє правильно розставляти пріоритети

Діти-відмінник настільки зациклені на хороших оцінках, що не можуть віддати на противагу їм що-небудь ще. Навіть в старших класах, коли інші вже вибирають заняття, які допоможуть їм у дорослому житті, відмінник продовжують працювати чисто на оцінки.

Гарні оцінки - це добре. Але важливіше навчити дитину орієнтуватися в тому, що буде йому корисно в реальному житті.

Дитина не вміє сам знаходить мотивацію

Доросла людина повинна сама змушувати себе, хвалить і лаяти. Відмінники ж ризикують втратити будь-яку мотивацію без зовнішньої похвали або тиску.

Дитина не розвинена соціально

Знання НЕ замінять спілкування, тому відмінники часто піддаються цькуванню. Поки інші діти грають, сміються і закохуються ваша дитина може просто загрузнути в підручниках.

Може в підсумки виявитися, що чарівний трієчник стане успішнішим в життя через те, що просто спілкувався з однолітками.

Дитина оцінює себе і другим за зовнішніми досягненням

Діти недолюблюють відмінників ще й тому, що вони вважають себе кращими за інших. Але докір в цьому дитини складно: з ранніх років він звикає думати, що хороші оцінки роблять його хорошим, а погані - навпаки.

Така логіка не тільки завадить завести друзів, але і може зіпсувати доросле життя. Адже якщо оцінювати себе тільки за досягненнями, будь-яка невдача буде перетворювати з переможця в лузера.

Дитина не вміє мислити креативно

Високі оцінки - багато в чому результат хорошої пам'яті і посидючість. Але доросле життя не дає готових рішень і НЕ виставляє бали за результати тесту. Дитині доведеться зіткнутися зі складними етичними питаннями, регулярно робити вибір в ситуаціях, де немає однозначно правильного рішення, самостійно аналізувати дані і робити висновки на їх основі.

Фантазія, мислення і логіка набагато корисніші в життя, ніж уміння визубрити за вечір два параграфа. Варто зосередитися на розвитку у дитини цих навичок, а не на отриманні ідеальних оцінок.

Как раніше повідомляв портал "Знай.ua", в британському місті Суонсі стався дивний інцидент між органами опіки та матір'ю. Соціальні служби забрали хлопчика до притулку за те, що мама відмовилася купувати йому морозиво. Після вилучення дитини суд виніс рішення не на користь матері і відправив її сина в іншу сім'ю.