Хрещення Господнє – це дуже важливе релігійне свято, тому за церковним традиціям йому передує піст і Водохресний святвечір. Це так само можна назвати окремим святом, адже 18 січня дію свої, особливі правила, про які ми б хотіли розповісти вам, щоб ви знали, що обов'язково потрібно зробити у Водохресний святвечір.

Водохресний святвечір 2018: що обов'язково потрібно зробити

Так само 18 січня називають не тільки Водохресним святвечором, але і "Голодною кутею". Ну і так, логічний висновок, який напрошується, вірний. В це свято люди обов'язково готують кутю і саме голодну. Вся справа в тому, що Водохресний святвечір це дуже строгий піст, який діє з самого ранку і закінчується, коли на небі з'являється перша зірка.

Вечеря зазвичай починався з молитви і склянки освяченої води. Вона у Водохресний святвечір вважалася особливою. Після цього всі члени сім'ї повинні були з'їсти куті та продовжити трапезу. Готували на Водохресний святвечір виключно пісні страви: смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. А після вечері була досить цікава традиція: всі члени родини клали ложки в одну миску і накривали хлібом. Вважалося, що це принесе великий урожай у майбутньому році.

Також, вважається, що Хрещення Господнє і Водохресний святвечір – це останні дні в році, коли діти можуть щедрувати, а дівчата гадати. Ось тільки до останнього церква ставиться дуже погано, адже ворожіння – це язичницька традиція. Але перед бажанням дізнатися про свого судженого мало хто міг встояти.

Популярні новини зараз
Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять В Україні готується революція у житловій сфері Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Хрещенська вода в свято

Ну і звичайно, в таке свято потрібно сходити в церкву і освятити воду. Навіть батюшки кажуть, що немає різниці, коли саме ви будете йти в церкву з ємностями води, адже 18 і 19 січня ставлення до неї однакове. А вже як повернетесь додому, потрібно трохи окропити всі кути будинку, щоб захиститися від злих сил і невдач. Деякі навіть говорять, що якщо цю воду заморозити, то вона не псується, а на шматку льоду з'явиться хрест. Навряд чи, звичайно, але спробувати ніхто не заважає.

Дивіться: Водохресний святвечір –обряди і звичаї

Тепер ви знаєте, що обов'язково потрібно зробити у Водохресний святвечір і нічого не пропустите в свято.