Всесвітній день космонавтики 12 квітня: історія свята

поділитись
Це день тріумфу космічної науки

У четвер, 12 квітня, по всьому світу святкують День авіації та космонавтики — пам'ятну дату, яка присвячена першому польоту людини в космос. Як відомо, це день тріумфу космічної науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. Всесвітній день космонавтики був встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 року, а міжнародний статус отримав у 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації.

До речі, з 2011 року він має ще одну назву — Міжнародний день польоту людини в космос (International Day of Human Space Flight). Про що 7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята офіційна резолюція № A/RES/65/271, з нагоди 50-річчя першого кроку в справі освоєння космічного простору. Співавторами резолюції стали понад 60 держав.

Нагадаємо, що 12 квітня 1961 року старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Ім'я Юрія Гагаріна стало широко відомим в світі, а сам перший космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.

Вступивши в 21 століття, ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки — навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати здійснили посадку на Місяць. Згодом на Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, декілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть на собі послання Позаземним Цивілізаціям.

Тому проголошуючи це свято Генеральна Асамблея ООН висловила глибоку переконаність «в загальній зацікавленості людства сприяння дослідженню та використанню космічного простору, що є надбанням всього людства, в мирних цілях, у розширенні масштабів цієї діяльності і в продовження зусиль по забезпеченню всім державам можливості користуватися пов'язаними з цим вигодами».

Сьогодні, 12 квітня, на честь свята в різних країнах проходять різноманітні заходи — виставки, конференції, науково-просвітницькі та освітні лекції та семінари, покази фільмів і багато іншого. Багато освітні установи та планетарії проводять виставки та акції, громадські організації організують урочисті мітинги та інші заходи, присвячені цьому дню. Адже це спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", існує ще не менше 17 000 астероїдів, здатних зіткнутися з Землею.

Автор матеріалу: 
Анна Зущик
Теги: 
День космонавтики, космос, Гагарін, політ
Набридла холодна весна? Саме час погрітися на пляжі
0
0
13:34 19.04.2018
Після такого "екстриму" заспокійливе не завадить
0
0
13:26 19.04.2018
Подивіться на цих милих маленьких говорунів!
0
0
12:54 19.04.2018
Для тих, хто ще не знайшов ідеального партнера
1
0
11:04 19.04.2018