Держкіно презентувало трейлер українського містичного трилеру "Брама" з Ірмою Вітовською у головній ролі. Стрічку зняв український режисер Володимир Тихий. Прем'єра фільму відбудеться 26 липня 2018 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКартина розповідає про сім'ю, яка живе у Чорнобильській зоні відчуження поблизу міста Прип'ять. На чолі родини стоїть авторитарна баба Пріся.
Декілька шарів гриму до невпізнання змінили та вдвічі зістарили виконавицю головної ролі – українську актрису Ірму Вітовську, яка перевтілилась у образ баби Прісі. Бабця розмовляє з русалками, їсть галюциногенні гриби, а колись, під час війни, зарізала дванадцятьох есесівців. Сьогодні ж баба Пріся біля покинутої радіолокаційної станції "Дуга" бачить портал у паралельну реальність.
Фільм "Брама" є новим поглядом на Чорнобиль, на який досі не дивились крізь призму психології людей, які пережили цю страшну трагедію, зазначив режисер картини.
"Зазвичай аварію на атомній станції розглядають через призму статистичних даних: скільки загинули, хворіли. Не було самого заглиблення в психологію тих, хто пережив трагедію. Покажемо, що відбулося із людиною, яка опинилася в епіцентрі катастрофи не тільки екологічної, а й культурної. Як це вплинуло на її життя, змінило світ навколо. Характери героїв комічні і трагічні одночасно", – каже режисер.
Фільм зняли в селі Лучанки Овруцького району на Житомирщині, у зоні часткового відселення. Основою стрічки стала п'єса львівського драматурга Павла Ар'є "На початку і наприкінці часів".
Як повідомляв портал "Знай.ua", у день річниці Чорнобильської аварії, 26 квітня на українські екрани вийшов короткометражний фільм-постсимфонія "Арка". Кіно повністю було знято на території Чорнобильської зони відчуження.
Зйомки проходили в жовтні-листопаді 2016 року, під час будівництва захисної арки для зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС – у безпосередній близькості від місця аварії, яка сталася в 1986 році.
В основу фільму лягла історія хлопчика, що виріс в Прип'яті. Фільм "Арка" розповідає не стільки про трагедію, скільки про те, що у зони відчуження є майбутнє.
Автор ідеї фільму і продюсер – Ірина Ніколаєнко. Музичний продюсер – відомий український рок-музикант, автор знаменитої рок-версії гімну України – Микита Рубченко. У співавторстві з композитором Володимиром Мисиком вони написали саундтрек до фільму – постсимфонію "Арка".