У понеділок, 4 червня, слов'яни відзначають Троян (Трибогів День) — свято кінця весни і початку літа, коли на зміну молодому Ярилу-Весняному приходить Трисвітлий Дажбог. Святодень, присвячений перемозі Бога Трояна над Чорним Змієм. В цю пору рідновіри прославляють Сварожий Триглав — Сварога-Перуна-Велеса, сильних під Прави, Яви і Нави.

За повір'ями, Троян став втіленням могутності Сварога, Перуна і Велеса, які з'єднали свої сили в боротьбі зі Змієм, породженням Чорнобога, грозившим колись знищити все Тримир'я. В цю пору здавна поминали предків і робили обереги від безчинств, які творяться русалками і неприкаянними душами небіжчиків (ті, що померли «не своєю», тобто неприродною смертю).

У ніч на Трояна дівчата і жінки «опахивали» село, щоб уберегтися від злих сил. У народі говорили: «З Духового дня не з одного неба — з-під землі тепло йде», «Прийде Святий Дух буде на дворі, як на печі».

Згідно з народними повір'ями, цього дня, як вогню, боїться всяка нечисть, а перед самим Сонячним сходом на Духів день відкриває Мати Сира-Земля свої таємниці, і тому знахарі ходять в цей час «наслуховувати скарби».

Як і на Ярила Весняного, роса в цей день вважається священною і цілющою. Після зачину проводять обряд «Пострижи» для юнаків - посвята у воїни.

Популярні новини зараз

"Веселе" кладовище біля кордону з Україною, де не прийнято плакати: єдине у світі

Рада готує соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Далі влаштовують бенкет у полі. Обрядова страва: солодощі, яєчня, пироги. У требу приносять обрядове пиво. Перед ігрищами розігрують казку або давню легенду. Обов'язкові любовні ігрища і танці.

Крім того, після дня Ярила зазвичай встановлюється спекотна погода днів на сім.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в червні 2018 року в Україні очікується тепла і дощова погода. Середня температура повітря в червні буде на рівні 18-22 градусів. В деякі дні першого літнього місяця стовпчики термометрів показуватимуть +30, лише вночі буде прохолодніше, +15 і нижче, особливо в першій декаді місяця.

При цьому середня температура в червні 2018 року буде на 1-1,5 градуса вище базової. В деякі дні повітря прогріватиметься до +30 і навіть 35 градусів тепла, так що можна чекати справжньої спеки вже в червні.