За народним календарем 5 липня 2018 року відзначається свято Євсеїв день (дата за старим стилем – 22 червня). Крім того, православні у цей день вшановують пам'ять єпископа Самосатського Євсевія.

Згідно з церковним переданням, святий Євсевій жив у 4 столітті. За роки життя він прославився як головний захисник православного сповідання, яке затвердили на першому Вселенському соборі в Нікеї. При цьому за віру в Бога він терпів переслідування язичників, посланих правителем Іюліаном.

Заборони на Євсеїв день

Так як днем раніше відзначався Улянів день, серед наших предків ходила легенда про Уляна та про зустріч закоханих, яку також згадували у цей світлий празник: «У стародавні часи ходив Улян по лугах і полян, кликав свою Уляну, а Уляна сиділа на березі річки, задивившись на біжучу воду. Тільки до вечора вона отямилася, побігла на луг — а Улян вже пішов до річки іншою стежкою. Так і не зустрілися Улян з Уляною».

В результаті Євсеїв день перетворився на день зустрічей всіх закоханих: «Зніме з себе Уляна липневе чаклунство — до Уляну заторопится. А його палкі трави до річки приведуть. І нарешті вона знайшла його, тому що в цей день закохані зустрічаються. Цей день зустрічей і тих, що збуваються мрії, коли кожен Улян знаходить свою Уляну і кожна Уляна опиняється в обіймах свого Уляна», - говорили люди.

При цьому на Євсевія спостерігали за погодою і урожаєм: якщо йшов дощ — це обіцяло хороший врожай хліба. Про це ж свідчив і місяць, який світився в нічному небі. Також було прийнято збирати купальницю (котячу дрімоту), а на наступний день із неї заварювали хороші банні віники.

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо
Показати ще

Зазначимо, що 5 липня колодязь не в якому разі не повинен бути брудним напередодні Івана Купала – це вважається великим гріхом. Так, потрібно почистити свої колодязі, тому що Євсеїв день є найбільш сприятливим днем для цього. У такому випадку вода в колодязі буде особливо чистою і здоровою.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на Улянів день.