Довго живучи в одному місті, ми звикаємо до нього: пейзаж навколо вже не такий яскравий і привабливий, нічого нового ніби й не відбувається. І здається, що місце це якщо не найгірше на Землі, то точно не найбільш прийнятне для життя. Хоча паніше ви могли думати зовсім інакше.

Так що ж робити, якщо варіант з переїздом для вас не підходить, а полюбити місто, в якому живете, все-таки хочеться?

1. Допомогти місту

Можна почати з банального суботника. Найближча вулиця стане чистішою і охайнішою, і дивитися на неї ви станете інакше, просто тому що зробили її такою своєю працею.

Ще один варіант - записатися волонтером в місцеві лікарні, дитбудинок чи будинок для пристарілих.

2. Зайнятися тим, що любите

Не так важливо, де ви живете, якщо робите те, що приносить вам щиру радість. Задоволення від заняття улюбленою справою буде покращувати настрій настільки, що всякі переживання про "не такий" вид за вікном будуть не такими вже значущими.

Можна займатися чимось на рівні хобі: вишивати хрестиком, співати, розводити ігуан, пекти торти. А можна піти далі і зробити це заняття справою всього життя: відкрити ательє, пекарню, тераріум, зібрати групу або запустити сольний проект. Благо існує інтернет, тому ресурси і однодумців можна знайти незалежно від того, де ви живете.

3. Вивчити історію

Практично кожне місто - це батьківщина як мінімум пари видатних діячів в найрізноманітніших сферах. Навіть в невеликому селищі міг жити геній літератури або талановитий художник. І часто про рідні місця поети писали мало не цілі оди, а художники створювали свої найкрасивіші полотна.

Вивчіть місцеву історію і подивіться, хто з великих жив у вашій місцевості кілька століть назад, а хто проїжджав повз. Може виявитися, що у вас збігалися погляди і ви любите одні і ті ж місця. А може, навпаки, відкриєте для себе те, на що досі ніколи не звертали уваги.

4. Вивчити новітню історію і плани з трансформації міста

Міські активісти іноді можуть бути дуже непомітними: вони щось роблять, вигадують якісь проекти, обговорюють їх і поступово втілюють задумане. Не те щоб це закрита інформація, просто зазвичай про подібне голосно говорять постфактум, коли все заплановане вже готове.

Вивчивши діяльність місцевих ініціативних груп, можна дізнатися про те, що через півроку десь на околиці зі старого заводу зроблять арт-кластер, а через два роки повністю поміняють транспортну схему.

Популярні новини зараз
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

5. Знайти однодумців

Може здаватися, що ми одні все бачимо і розуміємо, а інших все влаштовує. Але напевно у вашому місті є безліч людей, які переживають за щось схоже. Переживають і нікому не розповідають.

Можливо, варто почати вести більш активне соціальне життя і нарешті знайти когось схожого.



6. Пройти новими маршрутами

Якщо вже зовсім нічого не допомагає, то відволіктися допоможе нав'язане відчуття того, що ви десь в іншому місці. Банально, але це працює. Найдієвіший спосіб - знайти на карті вулицю з незнайомою назвою і йти туди. Навіть якщо там пустир або землянки з похиленими парканами - все одно. Раніше ви цього тут не бачили, а значить, змінили обстановку і відволіклися.

7. Згадати про те, що вас пов'язує з цим місцем

Пожвавте в пам'яті щось світле з дитинства або історію вашого переїзду - обов'язково відбувалося щось хороше, якісь місця в місті вам подобалися. Нехай навіть в теплу пору року, коли все заросло зеленню і було апріорі красивим. Або ви зустрічали тут чудових людей, з якими вас пов'язують або пов'язували теплі стосунки. Не десь в місці проживання мрії, а тут, в такому недосконалому, але значущому для вас місті.