В якомусь сенсі бідність - це необмеженість в фінансах, а певна програма життя, яку багато в чому ми самі створюємо своїми думками. Існує багато прикладів, коли бідний чоловік ставав багатим без спадщини або допомоги багатих родичів. Іноді у людини є всі якості і можливості для того, щоб заробляти великі гроші, але невпевненість в собі не дає зробити перший крок. А ще є кілька звичок, позбувшись від яких, можна значно поліпшити своє фінансове становище.

ЗМІ повідомляють, існує 8 ознак бідної людини. Давайте ж розглянемо причини, які заважають розбагатіти і жити в достатку.

1.Якщо ви перестанете працювати, ви не зможете підтримувати свій звичний спосіб життя більше 3 місяців

Коли ми знаходимо фіксований дохід, наш спосіб життя підлаштовується під нього. Як довго ви зможете комфортно жити, покладаючись тільки на свої накопичення? Багатим можна назвати ту людину, у якого цей термін складе рік. Ну а якщо ви не зможете протриматися і 3 місяців, то варто задуматися.

Створіть собі фінансову подушку безпеки, відкладаючи гроші кожен місяць, а ще краще - постарайтеся забезпечити собі пасивний дохід: це може бути дохід від нерухомості або дивіденди по акціях.

Популярні новини зараз
Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину
Показати ще

2. Ви женетеся за розпродажами
Постійний пошук цінників з написом "знижка" і оголошень про розпродажі, любов до "халяви", прагнення змусити всіх працювати якомога більше за якомога менші гроші - ось вірні ознаки того, що друга звичка бідних людей у ​​вас вже є.

Багата людина готова платити за речі і їхню реальну вартість і щедро винагороджувати працю своїх помічників, тому що сам працює і знає, як важливо отримати гідну винагороду, - і того ж він очікує від інших.

3. Вам потрібно більше години, щоб дістатися до роботи

Скільки разів ви чули вислів "час - гроші?" Ви завжди можете заробити більше грошей, але купити більше часу - ніколи. Якщо ви витрачаєте в день мінімум 2 години тільки на проїзд, порахуйте, скільки часу на це йде в місяць. За час, витрачений тільки на дорогу, можна встигнути зробити багато корисних справ, що приносять гроші і задоволення.

Тому найкраще, що ви можете зробити, - влаштуватися максимально близько до місця роботи або знайти можливість витрачати менше часу на те, щоб до неї дістатися. Або використовувати цей час максимально ефективно, вивчаючи іноземні мови або читаючи книги.

4. У вас є рахунки, які ви ледве оплачуєте

Телефон в кредит, машина в кредит, меблі в кредит, подорожі в кредит ... Є правило, згідно з яким платежі по боргах не повинні становити більше 40% ваших доходів. Це грань, перейшовши яку, про більш-менш комфортною і спокійного життя можна забути. Не намагайтеся стрибнути вище голови ціною власних нервів.

Зрозуміло, що хочеться мати все і одразу, але краще поступово підвищувати свій дохід і рівень життя, ніж накупити речей і обідати локшиною швидкого приготування, як на цій картинці, а потім мати проблеми зі шлунком і витратити ще багато грошей на обстеження і лікування.

5. Ви націлені на отримання миттєвої вигоди

При влаштуванні на роботу одні люди відразу дивляться на розмір заробітної плати, а інші з'ясовують, чому вони зможуть навчитися і як це їм допоможе в подальшому житті. Краще влаштуватися на роботу в солідну компанію з невеликою стартовою зарплатою, тому що можна побудувати кар'єру і через деякий час заробити набагато більше. Не варто фокусуватися тільки на те, скільки грошей ви отримаєте вже після місяця роботи.

Студенти люблять говорити про те, що освіта і інститут тільки віднімають у них час і його можна було б витратити на заробляння грошей: мовляв, на будівництві по 150 штук в місяць можна заробляти! Студенти молоді і ще не знають, що робота на будівництві варто здоров'я, а іноді і життя. Працюючи у великій компанії або займаючись своєю справою, можна заробляти набагато більше при менших затратах.

6. Ви витрачаєте гроші перш, ніж заробили

"Купи зараз, заплати потім" - це улюблена виверт банків, що пропонують кредитні карти. Якщо раніше люди наважувалися брати кредити тільки на великі покупки на зразок квартири чи машини, то зараз щосили користуються кредитками, купуючи одяг і побутову техніку до того, як прийшла зарплата. У банків існують досить тривалі безпроцентні періоди, і це ще одна хитрість, на яку потрапляють любителі сьогохвилинних задоволень. Так, відсотків ви не платите, але ваша зарплата як прийшла, так і пішла в той же день на погашення заборгованості, і ось ви знову змушені користуватися грошима банку. Яке вже тут планування витрат і формування фінансової подушки безпеки!

7. Ви віддалилися від власної сім'ї

Є багато людей, які щиро переконані в тому, що тільки самі і поодинці, відірвавшись від сім'ї, зможуть досягти чогось суттєвого. Хоча насправді все навпаки: людина не зможе побудувати успішну кар'єру або бізнес без підтримки і допомоги сім'ї. Багато людей досягали успіху завдяки підтримці та любові своїх рідних, а інші знищували і руйнували все, коли йшли з сім'ї з бажанням виключно своїми силами домагатися поставлених цілей. Людина без нормальної сім'ї - вовк-одинак, якому буде важко рости і розвиватися в кам'яних джунглях.

У реальності тільки любов близьких допоможе піднятися з колін, коли немає сил і надії. Тоді і досягається справжній успіх.

8. Ви чекаєте, що уряд подбає про вас після виходу на пенсію

Бідні люди люблять звинувачувати в своїх бідах всіх, крім себе, а особливо - уряд. Але потрібно розуміти, що воно займається масами: чиновники можуть прийняти закони, які допомагають економіці, але не комусь особисто. Люди люблять говорити: "Я працював на них все життя, нехай виплачують мені гідну пенсію!" А в реальності навіть від податків намагаються піти всіма правдами і неправдами.

Гідна пенсія буває у тих, хто дійсно працював на державу і з цієї причини терпів багато поневірянь: проживання у військових містечках, заборона на виїзд за кордон, шкідлива робота, служба на суші і в морі, на підводних човнах, на Півночі, у віддалених місцях і інше. Життя більшості ж протікає в упорядкованих містах і абсолютної свободи.

Зрештою, забезпечення свого щасливого майбутнього власними зусиллями - це особиста справа кожної людини. Правила гри можуть змінитися, уряд може змінитися, але ваш успіх не повинен залежати від цього.

Як повідомляв портал "Знай.uа", зрозуміти свої емоції і вміти впоратися з ними - здатність, притаманна розумним людям. Вони не тримають зла, вміють відпустити ситуацію і завжди готові рухатися далі. Рецепт щастя таких людей полягає не тільки в їх діях, а й у тому, чого вони не роблять. Отже, які ж це 8 правил розумних людей.