Увечері 27 липня 2018 роки українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, коли повний місяць пройде через тінь Землі. Це затемнення буде найдовшим повним місячним затемненням в XXI столітті. Його тривалість - близько 103 хвилин.

Про це повідомляє "Новий час".

"Максимальна тіньова фаза затемнення складе 1,61 при проходженні Місяця практично через центр земної тіні. Тривалість тіньового затемнення складе один годину 43 хвилини, що є максимальним значенням в поточному столітті. Тривалість тіньового затемнення складе майже чотири години", - йдеться в публікації.

Затемнення буде повністю видно в Східній Африці і Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії - навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не буде видно.

Цікаво, що в східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни.

Орієнтовно затемнення можна буде спостерігати близько 22:00 за Києвом 27 липня.

Популярні новини зараз
Як подавати заявку на субсидію з грудня: українцям пояснили нові правила Головне за 27 листопада: друзі Кошмал із росії, нова атака по Україні, Різдвяний піст та "ні" шлюбу від Полякової Перемога України, нові катаклізми чи хвороби: що принесе світові Чорний Водяний Кролик, характеристика 2023 року Вже відомі ціни на електроенергію для населення: чого чекати від платіжок
Показати ще

Варто відзначити, що у грудні минулого року жителі Землі спостерігали супермісяць. Тоді Місяць досяг найбільших в 2017 році розмірів – він був на 14% більшим і на 30% яскравішим.

Зазначимо, що дні, коли трапляються сонячні і місячні затемнення, можуть несприятливо позначиться на загальному самопочутті. Затемнення впливають на серцево-судинну систему організму, тому зростає кількість гіпертонічних кризів, інсультів і інфарктів. Людям, у яких є проблеми з серцем, лікарі радять залишатися вдома і вже тим більше займатися фізичною роботою.

Також затемнення впливає на розумову діяльність, тому краще не починати нічого важливого, не приймати знакових рішень – занадто велика небезпека помилки через невірну оцінку реальності. Причому помилка буде мати наслідки довгий час.

Крім того варто додати, що поточний рік стане багатим на сонячні і місячні затемнення. У тому числі влітку відбудеться найтриваліше за останні сто років повне затемнення Місяця. Воно тривало 27 липня і тривало 1 годину 43 хвилини.

В цей день Сонце, Земля і Місяць будуть знаходиться на одній лінії, причому планета таким чином розташується між Місяцем і Сонцем, що затулить супутник від сонячних променів. На території України Місяць під час затемнення набуде темно-червоний відтінок.

ТСН дізналась спосіб побороти вплив сонячного затемнення на самопочуття без антидепресантів

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повыдомляв, що зниклу Атлантиду нарешті знайшли, але не на Землі.