Вчені з Каліфорнійського і Гарвардського університетів припустили, що Місяць міг утворитися всередині Землі, коли наша планета була синестією — киплячою обертовою хмарою випаровування породи.

Так, запропонована модель, описана в Journal of Geophysical Research, вирішує кілька проблем у формуванні Місяця.

Як відомо, Місяць сформувався в результаті гігантського зіткнення прото-Землі і гіпотетичної планети Тейи. Речовина земної мантії і потрапила на орбіту, змішалася з уламками іншого небесного тіла і утворила Місяць.

У той же час нова гіпотеза американських вчених спирається на синестію — тип планетарних об'єктів, запропонований в 2017 році Саймоном Локком і Сарою Стюарт з Гарвардського і Каліфорнійського університетів. Синестія утворюється при зіткненні двох великих небесних тіл (наприклад, Тейи і Землі), які перетворилися на масу розпеченої матерії, що швидко обертається у формі пончика.

Виявляється, близько 10% земної маси випарувалося, оточивши великий уламок, зміщений у бік від центру синестії. Саме він у свій час міг утворити прото-Місяць.

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити
Показати ще

Гарячий, розплавлений Місяць виходить із синестії — велетенського обертового "пампуха" з випарованої породи, яка сформувалася при зіткненні об'єктів розміром з планету. В процесі охолодження і конденсації синестия формує Землю і Місяць.

Ця нова модель походження нашого супутника відповідає на невирішені питання про те, чому хімічний склад Місяця і Землі відрізняється.

"Наша модель починається з зіткнення, яке утворює синестію. Місяць утворився всередині випарованої Землі при температурах від 4 до 6 тис. градусів за Фаренгейтом (2200 — 3300 °C) та тиску в десятки атмосфер", — пояснює Локк.

Таким чином, вийшовши із хмар синестии, Місяць успадкував свій хімічний склад від Землі. Але при цьому наш супутник втратив частину елементів, через що тепер збіднений водою і леткими компонентами.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що астропсихолог Світлана Буянова розповіла, що відбувається з людиною під час сонячного затемнення, чим воно небезпечне для людей, і що, навпаки, може допомогти.