Президент України Петро Порошенко стурбований ситуацією, що склалася з Польщею, тому скликає екстрене засідання.

Відповідною інформацією поділився прес-секретар Святослав Цеголко в Facebook.

"Задля зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща, та щоб уникнути подальшу ескалацію напруги, усвідомлюючи необхідність вирішення будь-яких проблемних питань у двосторонніх відносинах виключно у цивілізований європейський спосіб, Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету Президентів України та Польщі", – заявив Цеголко.

За його словами, на рішення президента вплинули резонансні заяви з боку Польщі на адресу України, які часто звучать останнім часом. Він зазначив, що в МЗС України 7 листопада заявили, що "в європейській політиці української влади немає політиків, які мають антипольські настрої". Цеголко назвав дві країни стратегічними партнерами.

"Нагадаю, Консультаційний Комітет є дорадчим органом, що покликаний сприяти реалізації домовленостей між Главами обох держав, спрямованих на поглиблення дружніх стосунків між Україною і Республікою Польща, який очолюють зовнішньополітичні радники Президентів", – підкреслив він.

Як повідомляв портал "Знай.uа", віце-консул Генерального консульства Польщі в Луцьку Марек Запур виступив зі скандальною заявою. За його словами, Львів є польським містом.