Дипломатичні та культурні стосунки між Україною та Польщею останнім часом залишають бажати кращого. Більш того – незабаром ціла низка чиновників можуть отримати заборону на в'їзд до сусідньої держави.

Відповідну заяву в ефірі "Польського радіо" зробив очільник МЗС країни Ващиковський.

Він підкреслив, що мова йде про тих людей, які блокують ексгумацію польських жертв в Україні. Процедура вже розпочата, але у переліку поки що одне прізвище, але його до закінчення всіх необхідних розслідувань не розголошуватимуть.

За словами Ващиковського, всі висновки, зроблені під час візиту до Львова, передасть президенту Анджею Дуді і нібито для чинної української влади добрих новин немає.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Показати ще

"Російська агресія не може бути відмовкою для того, щоб не вирішувати польсько-українських двосторонніх питань…ми стискали зуби, оскільки з огляду на нашу військово-політичну доктрину і безпеку збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на цю проблему і виходить з розрахунку, що ми безумовно підтримуватимемо безпеку і незалежність України, стоятимемо на її боці у конфлікті з Росією і не вимагатимемо розв'язання двосторонніх проблем - історичних чи освітніх", - додав міністр.

Каменем зіткнення, як запевняє очільник польського МЗС, стали не тільки релігійні питання (повернення церковного майна, передусім - костелів та парафіяльних будинків, - ред.), а й історичні та політичні непорозуміння.

Загалом Польща і надалі готова підтримувати нас на міжнародному рівні, але так званий "чорний список" дипломатів та чиновників, які фігурують у справі "нетерпимості" до екскгумацій, перешкоджають цьому.

Дивіться: Ващиковський про дипломатичні стосунки між Польщею та Україною

Як повідомляв портал "Знай.ua", Варшава висловила невдоволення історичним непорозумінням з офіційним Києвом, а також "антипольськими" поглядами деяких українських чиновників.