26 вересня у Річковому вокзалі в центрі Києва відбулася прем'єра міжнародної медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33. Разом з першими експонатами було презентовано тизер документальної арт-стрічки про Чорнобиль та трек самого відомого бітбоксера світу DubFX, створеного спеціально для виставки.

Впродовж 10 днів сучасні лазерні, проєкторні, VR та AR інсталяції будуть занурювати відвідувачів в атмосферу та проблематику виставки, що присвячена маніпулюванню та замовчуванню інформації навколо Чорнобильської катастрофи.

Популярні новини зараз
Головне за 1 жовтня: переведення годинників у неділю, ЗСУ в Криму та дата перемоги України, правда про розлучення Дорофєєвої і Дантеса Зірка "Дизель шоу" Єгор Крутоголов передав ЗСУ корисний презент для відплати окупантам: "До перемоги" Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

“Завдяки сучасним технологіям та баченню митців виставка працює глибоко з емоціями та відчуттями. Це дійсно можливість увійти у суперсучасний портал у Чорнобиль. І навіть мене - людину, що все життя займається чорнобильською тематикою - ці інсталяції сильно вражають” - зазначила науковий директор музею Чорнобиль та головний експерт з чорнобильської тематики Анна Королевська.

Виставка поєднала більше 20 українських та міжнародних експонатів від артистів з Китаю, Іспанії, Італії, Данії. Як зазначив міжнародний куратор Юрій Лех, засновник іспанського медіа-арт фестивалю MADATAK: “Українці - дуже талановита нація. Через такі соціальні культурні проєкти, через сучасне переосмислення минулого ви можете розповісти світу, хто ви є насправді”.

Українські куратори виставки Валерій Коршунов та Ярослав Костенко розповіли, що виставка розпочиналась 26 квітня всього з декількох експонатів сумісного проєкту з музеєм Чорнобиля і виросла до міжнародного масштабу та виставки на 2 поверхи Річкового Вокзалу.

Другий поверх Річкового Вокзалу вперше відкрито для відвідування спеціально для виставки та він повністю ідентичний до будівель та їх стану сьогодні у Чорнобильській Зоні. Це додає унікальності атмосфері виставки та реалістичності експонатам. Це, мабуть, краще місце для такої виставки про Чорнобиль.

Проєкт ARTEFACT починався з масштабного медіа-арт перформансу у центрі Прип’яті, який мав великий резонанс у світі, The Guardian назвали його Chernobyl's first Rave. Про ті події і про те, як сьогодні Чорнобильська катастрофа відображається в сучасній культурі України, сьогодні знімається документальне арт-кіно, тизер якого був презентований на прем’єрі виставки:

Також вперше було презентовано трек найвідомішого бітбоксера світу DubFX - який він написав спеціально для одного з експонатів виставки на основі бібліотеки “Звуки Чорнобиля” проєкту ARTEFACT та з використанням народних фольклорних пісень бабусь Чорнобильського регіону. Послухати його наразі можливо лише на виставці.

Виставка працює щодня з вільним входом з 11:00 до 21:00 години. І поки на вулиці холодно та сіро - самий час відвідати яскраву медіа-арт виставку, яка після прем’єри в Києві буде експонуватися у світі.