26 вересня у Річковому вокзалі в центрі Києва відбулася прем'єра міжнародної медіа-арт виставки  ARTEFACT: Chernobyl 33. Разом з першими експонатами було презентовано тизер документальної арт-стрічки про Чорнобиль та трек самого відомого бітбоксера світу DubFX, створеного спеціально для виставки.

Впродовж 10 днів сучасні лазерні, проєкторні, VR та AR інсталяції будуть занурювати відвідувачів в атмосферу та проблематику виставки, що присвячена маніпулюванню та замовчуванню інформації навколо Чорнобильської катастрофи. 

Популярні новини зараз

Пальчевський дав пораду Олені Зеленській: "До чортової матері розігнати..."

Путіна почали опускати ті, від кого навіть не чекав: "Думає потрапити до раю?", фото ганьби

Лана Роудс обрана найкращою акторкою фільмів для дорослих: найпікантніші фото зірки

Зеленському відкрили очі на пенсію в Україні та Німеччині: "Не можуть купити буханець хліба"

Показати ще

“Завдяки сучасним технологіям та баченню митців виставка працює глибоко з емоціями та відчуттями. Це дійсно можливість увійти у суперсучасний портал у Чорнобиль.  І навіть мене - людину, що все життя займається чорнобильською тематикою - ці інсталяції сильно вражають” - зазначила науковий директор музею Чорнобиль та головний експерт з чорнобильської тематики Анна Королевська.

Виставка поєднала більше 20 українських та міжнародних експонатів від артистів з Китаю, Іспанії, Італії, Данії. Як зазначив міжнародний куратор Юрій Лех, засновник іспанського медіа-арт фестивалю MADATAK: “Українці - дуже талановита нація. Через такі соціальні культурні проєкти, через сучасне переосмислення минулого ви можете розповісти світу, хто ви є насправді”. 

Українські куратори виставки Валерій Коршунов та Ярослав Костенко розповіли, що виставка розпочиналась 26 квітня всього з декількох експонатів сумісного проєкту з музеєм Чорнобиля і виросла до міжнародного масштабу та виставки на 2 поверхи Річкового Вокзалу. 

Другий поверх Річкового Вокзалу вперше відкрито для відвідування спеціально для виставки та він повністю ідентичний до будівель та їх стану сьогодні у Чорнобильській Зоні. Це додає унікальності атмосфері виставки та реалістичності експонатам. Це, мабуть, краще місце для такої виставки про Чорнобиль. 

Проєкт ARTEFACT починався з масштабного медіа-арт перформансу у центрі Прип’яті, який мав великий резонанс у світі, The Guardian назвали його Chernobyl's first Rave. Про ті події і про те, як сьогодні Чорнобильська катастрофа відображається в сучасній культурі України, сьогодні знімається документальне арт-кіно, тизер якого був презентований на прем’єрі виставки: 

Також вперше було презентовано трек найвідомішого бітбоксера світу DubFX - який він написав спеціально для одного з експонатів виставки на основі бібліотеки “Звуки Чорнобиля” проєкту ARTEFACT та з використанням народних фольклорних пісень бабусь  Чорнобильського регіону. Послухати його наразі можливо лише на виставці.

Виставка працює щодня з вільним входом з 11:00 до 21:00 години. І поки на вулиці холодно та сіро - самий час відвідати яскраву медіа-арт виставку, яка після прем’єри в Києві буде експонуватися у світі.