Вже чверть століття програма зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, особистостей, які професійною майстерністю, творчою енергією, яскравим талантом і мудрістю здобули широке визнання й авторитет. Шанована і відома не тільки в Україні, а й за її межами, «Людина року» активно впливає на процеси формування та становлення вітчизняної еліти, сприяє подальшому соціально-економічному розвитку держави, відродженню духовних цінностей, служить благородній справі консолідації прогресивних сил суспільства.

Щорічно, завдяки цьому унікальному проекту, ми маємо чудову можливість вшанувати найкращих, віддячити за їхню самовідданість, мужність, творчий пошук та невтомну працю. А ще – зарядитися, надихнутися цією дивовижною енергією успіху, відчути гордість за свою країну і її найкращих, найдостойніших представників.

За 25 років існування програми, історії здобутків і перемог наших видатних співвітчизників стали своєрідним літописом національного відродження і прогресу України в усіх напрямках суспільно-політичного, економічного й духовного життя.

Тож з нагоди почесного 25-го ювілею, ми хочемо разом з вами згадати найвідоміших, знакових, уславлених співвітчизників, які в різні роки отримували почесний титул «Людина року».

Імена цих людей спалахували на небосхилі української держави, як зірки.

Популярні новини зараз
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Це люди-Прометеї, люди-легенди, чий внесок у становлення і розвиток країни важко переоцінити.

Історія № 34. Наташа КОРОЛЬОВА

Наташа Корольова
Наташа Корольова

Київська королева жовтих тюльпанів

Пристрастна, енергійна і запальна. А ще – лірична, ніжна та прониклива. Вона завжди різна, несподівана і при цьому щира – неповторна співачка Наташа Корольова. Неймовірно, але вже більше 30 років повелителька пісенних хітів родом з Києва радує слухачів яскравими композиціями, невичерпним позитивом та оптимізмом, динамікою та пластикою рухів.

«Неможливо відірватися. Це просто подарунок природи: зовнішність, голос, артистичність, харизма і якийсь особливий український характер», - безліч таких відгуків можна знайти у соцмережах, де викладені пісні Корольової. Справжня народна улюблениця, Наташа залишається символом юності для цілого покоління шанувальників, які й досі з ностальгією згадують проникливі і cповнені світлого суму рядки:

 
Мой киевский мальчишка, где ты, где ты,
Ведь в жизни ничего грустнее нету,
Чем понимать, что в прошлом все осталось,
Когда я для тебя улыбалась.
 

Як багато років тому, прихильники й сьогодні з нетерпінням чекають на зустріч з неперевершеною артисткою. Адже вони знають, що концерти Наташі Корольової – це завжди знак якості: живий звук, приголомшливе світлове шоу, барвисті образи, і, звичайно, чудові пісні, наповнені світлом та добром.

…Народилася майбутня зірка в Києві, в творчій родині. Її батько – Володимир Архипович Поривай, був керівником академічного хору, а мати, Людмила Іванівна – професор, заслужена артистка України – диригентом хорової капели «Світоч». Свою музикальну кар’єру Наталя почала зовсім рано: у 3-річному віці вона разом з Великим хором радіо і телебачення України виконала пісню «Крейсер Аврора». Коли Наталці виповнилося сім років, її віддали до хореографічної студії народного танцю при хорі імені Верьовки. Окрім цього батьки також влаштували свою обдаровану доньку в музичну школу по класу фортепіано. У 12 років на фестивалі дитячої пісні Наталка познайомилась з відомим українським композитором-пісенником Володимиром Бистряковим. Його пісні «Куда уехал цирк», «Мир без чудес» та інші у виконанні юної артистки швидко зробили її популярною. Дівчинку стали запрошувати на дитячі свята, міські конкурси, новорічні ялинки та інші заходи. Наталя часто виступала, набиралася досвіду, зростала її впевненість у собі.

Наташа Корольова
Наташа Корольова

На початку 1987 року юна виконавиця стала дипломанткою конкурса «Золотой Камертон», в якому брала участь в якості солістки київської групи «Мираж». В цьому ж році композитор Олександр Спаринський написав для неї дитячий мюзикл «В стране детей», в якому вона з успіхом виконала провідну роль. Навесні відбулася перша в житті Наталі зйомка на Центральному телебаченні у відомій на всю країну програмі «Шире круг». Дуже важливою для майбутньої зірки стала участь у творчому конкурсі, що відбувся у місті Євпаторія. І хоча Наталя не зайняла призового місця, саме в цей день вона отримала перепустку у майбутнє. Легендарна Марта Могилевська, яка на той момент була музичним редактором Центрального телебачення, зацікавилася обдарованою виконавицею і повернулася до Москви з аудікасетою її пісень. Згодом цей епізод стане приводом до кардинальних змін у творчій біографії співачки.

Різнобічна творча особистість, Наталія спробувала себе і в ролі ведучої: вела програму «Киевская красавица», Міжнародний чемпіонат з художньої гімнастики тощо. Згодом юна артистка вирішує вступити до київського естрадно-циркового училища, але через її популярність і велику зайнятість приймальна комісія відмовила їй у вступі. Та дівчина не здалася і в результаті все ж таки стала студенткою за спеціальністю «естрадний вокал».

В 1989 році артистка блискуче виступила в якості солістки дитячої рок-опери «Дитя мира». Влітку разом з колективом відбулись її гастролі до Сполучених Штатів Америки. Після успішних виступів талановитій дівчині запропонували навчання в Істменовській школі музики при елітному університеті Рочестера. Але одночасно їй робить пропозіцію Москва: співробітники Марти Могилевської пропонують Наталії прослуховування у популярного композитора і продюсера Ігоря Ніколаєва. Наталя обирає другий варіант і… виграє конкурс серед трьох претенденток. З легкої руки продюсера з’являється красивий сценічний псевдонім Наталії – «Наташа Корольова» (до цього часу вона виступала під своїм прізвищем «Поривай»). Спеціально для своєї підопічної він пише пісню «Желтые тюльпаны», яка швидко виводить молоду артистку на пік популярності, а згодом стає її візитною карткою.

Жёлтые тюльпаны,

Вестники разлуки

Цвета запоздалой

Утренней звезды, утренней звезды

Жёлтые тюльпаны
Помнят твои руки,
Помнят твои губы
Строгие цветы, строгие цветы.
 
Шанувальники були у захваті. Навіть зараз у соцмережах, де викладена ця пісня, можна знайти такі відгуки: «Ну як можна бути такою артистичною? Вона неповторна. Почувається на сцені, як риба в воді. Спасибі Ніколаєву, що відкрив цей діамант».

І справді, Наташа Корольова дуже вирізнялася на фоні естрадних виконавців тих років. Вона володіла якоюсь особливою привабливістю, що буквально зводила публіку з розуму. Тож не дивно, що чарівна та красива артистка з майже непомітним українським акцентом, швидко стає відомою. Незабаром виходить перший альбом виконавиці з такою ж назвою – «Желтые тюльпаны». Пісні «Серые глаза», «Под летним дождем», «Первый поцелуй, первая печаль», «Почему умирает любовь» та інші з її репертуару збирають повні зали та стадіони, прихильники закидають свою улюбленицю квітами та подарунками. Сподобалась публіці і пісня «Котенок», яку Ігор Ніколаєв і Наталя Корольова заспівали дуетом. Ну, а хіт «Желтые тюльпаны» вперше вивів Корольову в фінал найпопулярнішого фестивалю «Песня года».

В цей період розкрився не тільки співочий, а й поетичний талант Наташі. Довгий час вона просила І.Ніколаєва написати для неї пісню про лебедів. Але тексти, які він пропонував співачці, її не влаштовували. Тоді Наташа сама написала слова до пісні «Синие лебеди». З цього моменту вона стала сама писати вірші до деяких своїх музичних творів.

В 1992 році Ігор Ніколаєв записав з Корольовою спільну композицію «Дельфин и русалка», що ще більше розпалило цікавість до іх творчості. Незабаром з однойменною програмою вони відправились у гастрольний тур по Росії. На їх концерти приходили тисячі слухачів, які були в захопленні від яскравого зіркового тандему. Окрилені успіхом і шаленою популярністю, Наташа та Ігор відправились у зарубіжні тури. Повні зали та гучні оплески тепер супроводжували їх виступи у Сполучених Штатах Америки, Німеччині та Ізраілі.
Наступною, вже сольною збіркою Наташі Корольової став альбом під назвою «Конфетти». Одна пісня з цієї збірки - «Маленькая страна» стала справжнім хітом. Її на довгі роки полюбили як дорослі, так і діти, адже в ньому йшлося про казку, чудеса, безтурботне дитинство. Незабаром цю добру та світлу пісню знали не тільки на території СНД, але й за кордоном. 
Трохи згодом співачка, яка завжди любила освоювати нове, вирішила спробувати себе в амплуа актриси. На зйомках стрічки «Старые песни о главном» її колегами на знімальному майданчику стали популярні виконавиці Лада Денс і Альона Апіна. В подальшому Наташа знялася у наступних трьох частинах мюзиклу, заспівавши  в дуеті з зірковим співаком Крісом Норманом, а також з  популярним актором Олександром Цекало.
В наступні роки виходять нові альбоми співачки: «Осколки прошлого», «Сердце», «Веришь или нет» і «Рай, где ты». Одночасно артистка займалася зйомками відеокліпів до своїх пісень, яких було випущено біля тринадцяти. В останньому з них «Стояла и плакала» артистка вразила шанувальників новим лірико-драматичним образом. В 2015 році вийшов альбом співачки «Магия Л…».
Яскрава і неповторна виконавиця продовжує творчу кар’єру: вона записує нові сингли, експериментує, шукає цікаві образи. Популярними стали її останні композиції - «Время-река», «Главная любовь», «Абрикосовые сны», «Венецианская осень», «Не говори «нет», «Я устала».
Як на піку популярності, так і зараз, шанувальники слідкують за творчістю зірки, висловлюючи їй слова вдячності і любові на концертах, а також у коментарях на Ютюбі:

«Нереальна, душевна, найкраща з усіх! І так уже 30 років люблю і захоплююся!»

«Протягом багатьох років, саме ти і твоє мистецтво витягаєте мене з глибини відчаю! Дякую тобі щиро».

Мій улюблений позитивчик! Радуй нас і далі».

«Неповторна! Дякую тобі, Наташка,– за те, що ти є!»

В 2012 році співачка, телеведуча, кіноактриса Наташа Корольова стала володарем престижної Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва загальнонаціональної програми «Людина року». З великою радістю артистка приїхала до рідного Києва, де пройшли її дитячі та юнацькі роки і з яким її пов’язують найтепліші спогади. На сцені національного Палацу «Україна» почесну статуетку «Прометей-престиж» їй вручили легендарні спортсмени – Олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва та володар «Золотого м’яча» Олег Блохін. Видатний футболіст наголосив, що йому особливо приємно нагороджувати талановиту артистку, яка є корінною киянкою. Розчулена Наташа подякувала за нагороду, підкресливши, що для неї вона стала несподіваною, але дуже важливою і дорогою, оскільки присуджена на батьківщині. Наостанок зірка натхненно виконала пісню «Твой мир», побажавши присутнім «миру і гармонії в душах і серцях».

…За роки своєї творчої біографії видатна співачка Наташа Корольова отримала десятки премій та нагород. Її дзвінкий голос, неповторна українська харизма, яскрава зовнішність, виразні блакитні очі і експресивна манера виконання назавжди зачарували слухачів по всьому світу. Численна армія шанувальників із цікавістю чекає на нові концерти зірки, аби знову і знову насолодитися особливою душевною атмосферою, оригінальними композиціями і постановками.

24 березня 2012 року під час урочистої церемонії вручення премії «Людина року-2011» видатна співачка Наташа Корольова стала володарем престижної Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва.

Генеральна дирекція загальнонаціональної

програми «Людина року»