Формальним приводом протесту стало вельми загадкове побиття напередодні одного з громадських діячів. Озброївшись плакатами "Одеська Народна Бандитская Республіка", "Наступний Майдан буде в Одесі" активісти званих, "патріотичних організацій" вимагали звільнення керівництва Одеської обласної державної адміністрації, керівництва поліції і прокуратури області, "politeka.net".

Протестуючі біля ОДА в Одесі - люди, в достатній мірі відомі. І одесити вже повинні були звикнути до постійних громадських акцій, тим більше що проводять їх в більшості випадків одні і ті ж.

Вони мітингували і за відставку мера, і за відставку прокурора, і за Сашу Боровика (любителя скаржитися російським телеканалам - як погано в Одесі). До слова, вони ж і протестували проти ремонту Потьомкінських сходів.

Цього разу однією з головних рушійних сил протесту став "ДемАльянс", потіснивши ГО "Правий Сектор", "ДемАльянс", ГО "Вуличний Фронт", ГО "Д.І.Я.", ГО "Зелений Лист", ВО "Свобода ", ГО" Калина "," Сокіл "та охоронне агентство" Спарта ".

"ДемАльянс" злагоджено організував захід, забезпечивши транспорт для масовки, патріотичну атрибутику і навіть охорону.

Популярні новини зараз

Григорій Решетник знайшов нового "Холостяка" після фіналу зі Златою Огнєвіч

Донька загиблого у ДТП з 16-річним мажорам звернулася до українців: "Батько в морзі, а він відчуває свою безкарність"

Фіналістка "Міс Україна" Аліна Ляшук зібралася посунути Злату Огнєвіч: "Iдеальна холостячка"

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Показати ще

І якщо хтось досі думає, що на мітингах збираються випадкові люди, об'єднані спільною ідеєю, то поспішаємо розчарувати. Кожен протест - це організоване дійство, зі своїм бюджетом - в який закладається: закупівля необхідного спорядження, прапорів. Прораховується заздалегідь і присутність необхідної кількості "псевдоактівістов".

Питання тільки в тому, хто оплачує ці витрати?

Кожен громадський діяч в першу чергу прагне обзавестися постійним спонсором. Звідси з власний піар і кошти на утримання його своєї армії - "патріотично" налаштованої молоді.

Тепер "громадськість" - це впливовий ресурс! Будь-який бізнес можна звинуватити, наприклад, у фінансуванні ворогів. А далі справа техніки: збираємо пару десятків міцних хлопців, роздаємо їм прапори своєї організації, і, прикриваючись гаслами, відбираємо бізнес / виганяємо з міста / обливаємо зеленкою / катаємо в сміттєвому контейнері.

Будь-яка примха за гроші замовника.

Іншими словами, це зовсім не активісти, а звичайне бандформування. І якщо з бандитами ще можуть і повинні боротися правоохоронці, то тут набагато складніше, оскільки "активісти" прекрасно поєднують роботу на замовника з "захистом прав" громадян. Виступи в ЗМІ, мітинги, пікети - все це трудові будні і направлено на формування громадської думки з питання, яке цікавить замовника. А ось і яскравий приклад: в числі тих, хто домагається відставки одеських силовиків особливу активність виявляють Ігор Бичков - член ініціативної групи по створенню громадської ради при обласній прокуратурі і Дмитро Кондратьєв - голова громадської організації "За прозору владу". Але ж зовсім недавно, саме вони були помічені в акціях протесту на підтримку представників ВАТ "Одеський НПЗ" і ТОВ "Енергія і газ Україна" у зв'язку з розслідуванням кримінальних угод злочинної організації Сергія Курченко і прийняттям Приморським районним судом Одеси рішення про передачу державному підприємству майна і заарештованих нафтопродуктів. Зламати прокуратуру в справі Курченко не вийшло, тому все з тим же патріотичним напором, активісти сьогодні домагаються відставки Одеської обласної державної адміністрації, керівництва поліції і прокуратури області.

За наявною у нас інформацією - до акції під стінами ОДА мають відношення представники Одеського НПЗ у зв'язку з принциповою позицією прокуратури Одеської області про притягнення до кримінальної відповідальності учасників злочинної організації Сергія Курченко, відшкодування заподіяної ними державі збитків. І, як наслідок, винесенням в червні цього року обвинувальним вироком щодо одного з членів організації, яких застосовано спеціальну конфіскація на користь держави всього рухомого і нерухомого майна та земельної ділянки ПАТ "Одеський НПЗ" і ТОВ "Енергія і газ Україна".

Стає очевидно, що справжньою метою акції є чинення тиску на суддів апеляційного суду Одеської області з метою примусу їх до прийняття апеляції ВАТ "ОНПЗ" на зазначений вирок Суворовського районного суду м.Одеси і, як наслідок, його скасування в частині застосування спеціальної конфіскації.

ПАТ "Одеський НПЗ" також відомо про наміри прокуратури Одеської області за допомогою вироку суду повернути державі нафтопродукти або отримані від їх реалізації кошти, які заарештовані в ході слідства стосовно членів злочинної організації Курченко С.В. Між іншим, загальна вартість палива складає понад 800 млн. Грн.