Створюючи надміцні конструкції, що перевершують її за розмірами в багато разів, сама людина все ще залишається слабкою і вразливою. Ми маємо біологічне тіло і від цього нікуди не дітися. Як правило, найбільша кількість ризиків підстерігає людину на його робочому місці. І страждає зазвичай головний людський інструмент - його руки. Група дослідників з канадського Університету Макгілл розробила «непробивне» покриття для робочих рукавичок, повідомляє Popular Science.

Ідею міцної і при цьому гнучкої броні вчені підгледіли у природи. А саме у панцирної щуки. Це досить рідкісна риба, що мешкає у водах південних штатів США. Її луску неможливо розрізати ножем, для цього потрібна пила. Голки різних розмірів теж не справляються із завданням.

Саме такою і повинна бути гнучка броня, здатна витримати уколи і розриви, вирішили вчені і спробували скопіювати шкіру цієї риби, точніше, структуру розташування луски, а не її саму. Вони надрукували лусочки з пластику на гумовій підкладці і вивчили вплив розміру, відстані між ними, форми, товщини та інших властивостей, щоб зрозуміти, що з цього працює краще.

З'ясувалося, що дрібні пластини складніше зламати, ніж більш великі. А лусочки, що лежать внахлест один на одного, при впливі ззовні можуть перерозподіляти навантаження на сусідні сегменти, захищаючи внутрішні органи від ударного пошкодження.

Популярні новини зараз

Настя Каменських і Потап відпочивають з мамами: як виглядають свекруха і теща подружжя

Катерина Репяхова зізналася, як її мама називає свого зятя: ким став у тещі Віктор Павлік

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Потім інженери зібрали прототип, що складається з вирізаних лазером з оксиду алюмінію лусочок розміром 2 мм, наклеєних на захисні рукавиці. Рукавички успішно витримали стандартні тести, яким піддають захисне спорядження. Жилет з такого матеріалу, звичайно, не зможе зупинити кулю, але може захистити від колотої рани вразливі ділянки тіла, наприклад, горло.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як надати першу медичну допомогу