Перед вами 10 найзагадковіших артефактів минулого, кожен з яких вже встиг обрости цілою купою домислів.

1. Карта Пірі Рейса. Карта Пірі Рейса є однією з найбільш значущих світових картах, коли-небудь знайдених. Османський адмірал Пірі Рейс створив карту в 1513 — і, судячи з усього, її частини міг використовувати сам Христофор Колумб.

2. Кам'яна голова Паділья. Ця гігантська кам'яна голова, яка була знайдена доктором Оскаром Паділья у 1950 році, була майже забута історією. Дослідник вважав, що голова належить стародавньої культури ольмеків, яка процвітала в 1400 і 400 р. до н. е.

Популярні новини зараз

День народження Володимира Зеленського: найяскравіші моменти президентства – від дебатів до кохання

Якою була Марина Поплавська в молодості: архівні кадри з покійною зіркою "Дизель Шоу"

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Леся Нікітюк нарешті показала дитину - дівчинка дуже схожа на неї

Показати ще

3. Багдадская батарея. Батареї, знайдені при розкопках у Багдада, складаються з трьох частин — керамічного горщика, металевої трубки і металевого ж стрижня. Вчені вважають, що горщик був заповнений якимось аналогом розчину електроліту, здатним генерувати електрику між металевими вставками.

4. Велетенські кам'яні кулі Коста-Ріки. У 1930-х роках робочі United Fruit Company виявили сотні кам'яних сфер на одній з нових бананових плантацій в Коста-Ріці.

5. Літак інків. Цивілізацію інків часто пов'язують з якимись інопланетними культурами — мовляв, самі індійці ніколи не змогли б досягти такого рівня розвитку.

6. Фестський диск. Фестський диск був виявлений в 1908 році італійським археологом Пернье. Вчений знайшов глиняний диск на Криті і датував його 1700 р. до н. е.

7. Люди-ящери Аль Убайд. На початку 1900-х років ці фігурки ящірок виявилися в Іраку — район вважався місцем проживання стародавніх шумерів.

8. Кенсінгтонський рунічний камінь. У 1898 році шведський іммігрант виявив в Міннесоті давню табличку — чоловік просто вирубав дерева у себе на ділянці. Експерти датували артефакт 1362 роком.

9. Артефакти майя. Мексиканський уряд опублікувало, порівняно недавно, інформацію про шокуючу знахідку в одній з пірамід.

10. Енігмаліт Вільямса. Знахідка археолога-любителя Джона Вільямса досі хвилює міжнародне наукове співтовариство.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені знайшли поселення динозаврів.