Група вчених з Кіотського університету під керівництвом Тосіхіса Ясіро виявила на японських островах Сікоку і Кюсю колонії термітів, що складаються виключно з самок. Науковці фактично вперше підтвердили, що терміти здатні здійснювати партеногенез - тривалу можливість обходитися без самців, задовольняючись самооплодотворенням.

Докладний опис колонії та інші особливості відтворення потомства без участі самців вчені опублікували у журналі BMC Biology.

Статеве розмноження має ряд досить очевидних недоліків в порівнянні з відтворенням власних копій. Так, щоб продовжити свій рід, створінню необхідно витрачати сили на пошук партнера, що не тільки вимагає додаткових витрат енергії, але і знижує шанси кожної окремо взятої особини залишити максимальну кількість потомства.

Проте, достоїнств у розмноження за участю двох особин все ж помітно більше. Статеве розмноження дозволяє уникнути накопичення генетичних помилок, а також сприяє постійному "перемішуванню" генів, в результаті чого виживають найбільш здорові і пристосовані до життя особини.

Тварини "відмовляються" від статевого розмноження вкрай нечасто, і у переважній більшості в довгостроковій перспективі такого роду популяції від цього програють. Проте, винятки існують, і нове дослідження демонструє, що їх може бути не так мало.

Японські вчені з'ясували, що незвичайний підвид "антиеволюційних" термітів, які живуть в Японії, може існувати надзвичайно довго. Дослідники відзначають, що така здатність могла з'явитися у термітів після певних мутацій.

При цьому фахівці з'ясували, що мутація, яка забезпечила термітам можливість розмножуватися самостійно, з'явилася не менше 14 мільйонів років тому, а значить, виявилася для них вельми "вигідною" з еволюційної точки зору - в іншому випадку їй не вдалося б передаватися у спадок настільки довгий час.

Тепер люди зі світу науки з'ясовуватимуть, чи можна масштабувати такі процеси і відтворити їх в штучних умовах.

Природа - це не лише квіточки, метелики і прозорі озера. У всякої медалі є зворотний бік, і тут теж є чому дивуватися. Представники фауни поїдають одне одного і ведуть відчайдушну боротьбу за життя.

Нагадаємо, армія кочових мурах побудувала "живий" міст при нападі на вулик.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Італії в одному з ювелірних магазинів на відео зняли мурашку, яка намагалась вкрасти діамант.

Також "Знай.ua" писав, що палеонтологи розкрили таємницю вимирання мамонтів.