Британські вчені з Університету Південного Уельсу виявили, що колір очей впливає на те, на скільки людина піддається депресії у зимовий період року.

Результати дослідження, у якому взяли участь 174 студенти та аспіранти з Південного Уельсу та Кіпру, опублікували у журналі Health.

Одна з теорій свідчить: сезонну депресію спричиняє дисбаланс гормонів серотоніну й мелатоніну в організмі.

Серотонін змушує людей відчувати себе енергійними, в той час як мелатонін, навпаки, викликає сонливість.

Якщо мелатоніну занадто багато, то людина стає апатичною. Цей гормон виробляється переважно в темний час доби. Тому коли дні стають коротшими, людині хочеться більше спати.

Опитування вчених свідчить: до сонливості більше схильні кароокі й зеленоокі люди, а не сіроокі чи блакитноокі.

Причина, на думку вчених, в тому, що світлі очі, що містять менше пігменту, більш чутливі до світла. Світло, потрапляючи на сітківку, посилає імпульси до гіпоталамусу мозку, який регулює виділення гормонів сну. А темнооким людям необхідно отримати більше світла, щоб він потрапив на сітківку.

Не випадково блакитноокість виникла у наших предків, які населяли північ Європи. Блакитний колір очей вважається традиційним для скандинавських держав, розташованих далеко від екватора. Вчені вважають, що така мутація дозволила жителям півночі виробляти більше "гормонів бадьорості".

Одже, до зимової депресії більше схильні люди з карими та зеленими очима.

Нагадаємо, вчені довели, що надмірна вага має вплив на психологічний стан, а також призводить до виникнення депресії.

Як повідомляв портал Знай.ua, вчені розповіли, який напій врятує від зимової депресії

Також Знай.ua писав, приховану депресію не завжди легко розпізнати під маскою інших хвороб: ознаки, які говорять про те, що вам потрібно звернутися до лікаря.