Прийнято вважати античну Грецію колискою європейської цивілізації. Однак і там були люди, які значно випереджаюли свій час. Яскравим представником цієї породи був Герон Олександрійський, який проживав в першому столітті нашої ери.

Герон автор багатьох робіт з фізики і математики, а також творець безлічі хитромудрих винаходів. Багато з них не були оцінені сучасниками і були заново винайдені вже в новий час.

Так, наприклад Герон ще дві тисячі років тому винайшов автомат для продажу святої води в древніх храмах. Сам автомат працював так: люди кидали монету, вона штовхала важіль, який, у свою чергу, відкривав клапан, що дозволяв витекти невеликій порції святої води. На жаль, така геніальна ідея забулася й торговельні автомати знову винайшли в кінці ХІХ століття.Все той же геніальний Герон Олександрійський винайшов автоматичні двері задовго до бурхливого XX століття. Можна собі уявити, як вражені були давні люди, побачивши таке диво у своїх храмах (а саме в них такі двері стояли). Запускало механізм в хід нагріте на вівтарі повітря, а далі, як говориться, справа техніки.

Популярні новини зараз

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Найтурботливіший учасник "Холостячки" підкорив серце Злати Огнєвіч, а потім попрощався: "Мені написала одна жінка"

Учасник шоу "Холостячка" вирішив завоювати серце Злати Огневич діамантом зі скла: "Я, м'яко кажучи, о*уїв"

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати щеІ нарешті, до числа винаходів Герона відноситься прототип парового двигуна. Це сфера, здатна обертатися навколо своєї осі. Рухалася сфера завдяки пару, що викидався під тиском пари сопел. Сопла були спрямовані в протилежні сторони, в результаті чого утворювався крутний момент. Саме цей крутний момент і змушував сферу крутитися навколо своєї осі.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про причини конфлікту Спарти і Афін