Група дослідників з Греції і Британії знайшли поховання що добре збереглося неподалік від міста Орхомена, прославленому Гомером у своєму епосі. Усипальницю датують періодом пізньої бронзи. Судячи з усього, в гробниці поховано микенец із знатного роду, передають російські ЗМІ.

Знахідка отримала умовну назву Просиліон-2, на честь села, розташованого поруч. Гробниця складається з вирубаного в скелі 20-метрового коридору, монументального фасаду і входу і, нарешті, прямокутної похоронної камери площею 42 квадратних метра. Уздовж стін збудована кам'яна лава, покрита штукатуркою. На підлозі був знайдений скелет чоловіка 40-50 років. Навколо покійного знаходилися багаті предмети озброєння та побуту: бронзові вудила, стріли, прикраси декількох видів, гребені, керамічні судини, перстень і друк.

Археологи впевнені, що похований в розкішній гробниці чоловік був пов'язаний з Орхоменом, містом важливим для микенцев, що знаходиться всього в 3,5 кілометра від Просиліона.

У період пізньої бронзи мікенці контролювали центральну і південну Грецію, острови в Егейському морі і Крит. Тоді ж ці енергійні воїни і торговці почали експансію в Малу Азію, що, як вважається, збереглося в гомерівському епосі як історія Троянської війни. Пізніше, під час катастрофи «бронзового століття» мікенці, разом з іншими представниками «народів моря» ринули до берегів Північної Африки, що поклало кінець першої в історії людства глобалізації.

Популярні новини зараз

Принц Філіп помер: як це змінить життя всієї Великобританії і яким буде похорон

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

"Остапчук псує всю картину": Дзідзьо з Поляковою показали закулісся шоу "Маска"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про відкриття найбільш мирного місця на планеті