Дослідження клімату Землі розкриває нові подробиці про далеке минуле планети та її потенційне майбутнє. Група дослідників презентувала всеосяжний звіт, у якому поєднала геологічні свідчення із комп’ютерними моделями глобального клімату. Ці нові дані дають зрозуміти, що температура Землі протягом наступних тисячоліть може піднятися набагато більше, ніж очікувалося раніше.

Вивчення доісторичного клімату Землі вказує на те, що рівень вуглекислого газу був значно вищим у періоди, коли планета була значно теплішою. Враховуючи сучасні викиди вуглекислого газу, які щорічно становлять близько 40 мільярдів тонн, передбачувані зміни можуть мати катастрофічні наслідки для навколишнього середовища та біологічного різноманіття планети. Як зазначає аналітикиня Емілі Джадд, люди додають вуглекислий газ так швидко, що планета просто не встигає адаптуватися до змін.

Клімат, глобальне потепління / фото: Freepik
Клімат, глобальне потепління / фото: Freepik

Науковці, що не брали участі в дослідженні, похвалили нові методи дослідження клімату. Геолог Крістофер Скотезе назвав ці підходи інноваційними, але висловив сумнів щодо того, наскільки нова інформація узгоджується з попередніми даними про історію Землі.

Зібрані дослідниками дані вказують на те, що в деякі періоди минулого клімат планети був значно теплішим, ніж раніше вважалося. Зокрема, 56 мільйонів років тому, під час останнього тепличного періоду, пальми і навіть алігатори могли жити за Полярним колом.

Популярні новини зараз
Тарифи на електроенергію: чому у Європі ціни падають, а в Україні тільки зростають Гени, які передає тільки мама: як вона формує характер і емоційний стан дитини Вам тут не раді: європейська країна створює біженцям люті умови – залишитись зможуть одиниці Доплата 944 грн: хто з пенсіонерів може розраховувати на допомогу
Показати ще

Нагадаємо, сніг, мінусова температура та сильний вітер: синоптикиня розповіла, чи буде рання зима восени 2024 року

Раніше ми розповідали, що холод настає: опубліковано детальний прогноз погоди на зиму в Україні

Також, потопи та повені: чи дійде до України масштабна негода