Сонце знову активно поводиться, і з цим приходять не тільки чарівні полярні сяйва, а й серйозні загрози для здоров'я людей і технологій на Землі. В останні місяці сонячні спалахи досягли рекордних рівнів активності, що викликає серйозні побоювання у вчених та фахівців у галузі прогнозування космічної погоди.

У травні цього року ми стали свідками найпотужнішої сонячної бурі за останні два десятиліття, оцінену на максимальні 5 із 5 за шкалою інтенсивності NOAA (Центру прогнозування космічної погоди).

Ця буря не тільки принесла видовищні полярні сяйва в багато куточків планети, але й викликала серйозні збої в роботі GPS-сигналів.

Такі збої також торкнулися сільськогосподарського сектору, порушивши точні сигнали, що використовуються для посадки насіння та обробітку ґрунту, що обійшлося галузі приблизно у півмільярда доларів.

Сонячна система, https://cutt.ly/qrTwhij
Сонячна система, https://cutt.ly/qrTwhij

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Як пояснила Ліза Аптон для The Washington Post, одна з провідних фахівців із сонячного циклу, ми знаходимося у дворічному піку активності. Цей цикл, як великий маятник, що коливається, проходить через фази: від спокійного сонячного мінімуму до бурхливого максимуму. І зараз зірка стає дедалі активнішою

Фахівці застерігають, що подібні сонячні активності можуть призвести до вимкнення електроенергії та порушення роботи зв'язку. Сонячні спалахи можуть створювати потужні геомагнітні поля, здатні впливати на електричні мережі, а також викликати збої в роботі супутників, що може призвести до втрати зв'язку та зниження точності GPS.

Сонце / фото: Pixabay
Сонце / фото: Pixabay

У жовтні ще одна сильна сонячна буря, оцінена в 4 з 5, знову порушила роботу GPS і поширила полярні сяйва на рідкісні широти, включаючи Флориду та Туреччину.

Білл Муртаг з NOAA повідомляє, що такі бурі стають частішими під час сонячного максимуму, і попереду на нас чекають додаткові геомагнітні шторми.

"Буде більше геомагнітних бур на рівні G4", – застерігає Муртаг.

Поки ми насолоджуємося красою полярних сяйв, важливо пам'ятати про потенційні ризики, які можуть спричинити сонячні спалахи. Вчені та фахівці продовжують уважно стежити за активністю Сонця, щоб забезпечити безпеку технологій та захистити наше суспільство від несподіваних наслідків.

Нагадаємо, багато країн починають підвищувати витрати на оборону та безпеку: тривожні прогнози від МВФ

Раніше ми писали про те, що NASA обіцяє шокувати новинами про інопланетян

Крім того, Знай.ua повідомляв, вчені стали на крок ближче до суперздібностей: створили справжню павутину Людини-павука